×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. maijs, 2013
Drukāt

Ventspilī atrastās aviācijas bumbas dēļ evakuēs iedzīvotājus

www.ventasbalss.lvwww.ventasbalss.lv

Ventspilī saistībā ar jaunā sauskravu termināļa būvlaukumā atrastās aviācijas bumbas izcelšanu no grunts būs nepieciešams evakuēt teritoriju 500 metru rādiusā ap bumbas atrašanās vietu, aģentūru LETA informēja Ventspils pilsētas domes pārstāve Kristīne Duļbinska.

 

 

Pašlaik ir saņemts Nacionālo bruņoto spēku (NBS) rīkojums slēgt pilsētas teritoriju 500 metru rādiusā ap bumbas atrašanās vietu, tai skaitā evakuējot iedzīvotājus. Sakarā ar to tiks slēgta satiksme pār paceļamo Ventas tiltu un tilta aplī Ventas kreisajā krastā. Pašlaik NBS ir atļāvis turpināt satiksmi pār Apvedtiltu, tomēr, tā kā tiks slēgts tilta aplis Ventas kreisajā krastā, satiksmes kustība uz Pārventu un no tās tiks organizēta pa Tērauda ielu. Arī sabiedriskais transports tiek novirzīts pa Apvedtiltu.

Pašlaik attīrīta viena trešā daļa no bumbas, divas daļas atrodas zemē. Visus darbus veic NBS.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja 3.Zemessardzes novada štāba pārstāve Zanda Tamuļone, aviācijas bumbu plānots uzspridzināt jūrā. Uz Ventspili šodien bija devušies Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri.

Ap plkst.17 speciālisti vēl no jūras spēkiem gaidīja ceļamkrānu, kurš izceltu bumbu no bedres. Pēc izcelšanas bumbu novietos kuģī uz speciāliem pontoniem, lai transportētu līdz jūrai, kur to nogremdēs un uzspridzinās. «Tas nolemts, jo tas ir visdrošākais veids kā neitralizēt tik smagu sprādzienbīstamu priekšmetu,» piebilda Tamuļone.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus bez īpašas nepieciešamības nepārvietoties no viena Ventas krasta uz otru, kā arī netuvoties norobežotajai teritorijai.

Kā ziņots, Ventspils ostas teritorijā, piestātnes izbūves vietā, vakar atrasta apmēram 500 kilogramus smaga aviācijas bumba, kas atrodas Ventā starp abiem tiltiem aptuveni četru metru dziļumā.

Pustonnu smagā bumba pēc saviem izmēriem vērtējama kā liela un tās šķembu lidošanas rādiuss var būt viens kilometrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+