Ekonomika
Bizness

Ventspilī bāzētais komunālo mašīnu ražotājs “Bucher Municipal” paziņo par paplašināšanos0


Pārliecinošs autobūves līderis Latvijā ir komunālās saimniecības automašīnu ražotājs “Bucher Municipal” Ventspilī, kam apgrozījums pēdējo piecu gadu laikā audzis teju trīs reizes.
Pārliecinošs autobūves līderis Latvijā ir komunālās saimniecības automašīnu ražotājs “Bucher Municipal” Ventspilī, kam apgrozījums pēdējo piecu gadu laikā audzis teju trīs reizes.
Publicitātes foto

Marta beigās komunālo mašīnu ražošanas uzņēmumā “Bucher Municipal” nodeva ekspluatācijā piebūvi aptuveni 3000 m2 platībā ražošanas paplašināšanai, “LB” uzzināja Ventspils Brīvostas pārvaldē.

Līdzās jaunajai ražošanas ēkas piebūvei pašlaik tiek būvēta noliktavas preču pieņemšanas nojume 450 m2 platībā, un aptuveni pēc mēneša plānots to nodot ekspluatācijā.

Noliktavas nojume tiek izbūvēta šī paša projekta ietvaros, otrajā kārtā. Šī ir vēl viena būtiska daļa no kopējā projekta apjoma.

Par visa projekta pabeigšanu varēs runāt rudenī, kad būs pabeigtas pārējās ieplānotās ēkas un teritorijas izmaiņas, stāsta apsaimniekošanas vadītājs un būvprojektu vadītājs Andris Grīnbergs.

Iepriekšējā gada laikā šī paša projekta ietvaros uzbūvēti atklātā tipa laukumi gatavās produkcijas glabāšanai un uzbūvēto mašīnu testēšanai. Mašīnu testēšanai uzbūvēts laukums ar betonēto segumu 5200 m2 platībā.

Noliktavas vajadzībām izbūvēts bruģēts laukums aptuveni 1700 m2 platībā. Savukārt vienā no esošajiem cehiem pašlaik notiek speciālas zonas izbūve, kurā tiks uzstādīta unikāla gatavo mašīnu testēšanas iekārta.

Komunālo mašīnu ražošanas uzņēmumā pašreizējā paplašinājuma finansējums aptuveni trīs miljonu eiro apmērā piesaistīts no kompānijas pašas līdzekļiem.

Lēmumu par kārtējo paplašināšanos uzņēmuma vadība pieņēma, lai varētu optimālāk izvietot ražošanas līnijas, kā arī tāpēc, lai varētu izvietot testēšanas iekārtas, priekšmontāžas zonu, sagatavoties potenciālajiem jaunajiem projektiem un produktiem, skaidro “Bucher Municipal” vadītājs Mikus Brakanskis.

Visas montēšanas līnijas tagad ir izvietotas cita aiz citas. Savukārt uz jauno piebūvi tiek pārcelti citi ražošanas iecirkņi – metināšana un visa metālapstrāde.

Neapturot ražošanu, jaunajā piebūvē tagad tiek turpināta iekārtu uzstādīšana un materiālu izvietošana. Metināšanas iecirknī uzstādīts viens robots, un tiek plānota otra robota iegāde.

Pirms metināšanas iecirkņa atrodas metālapstrādes cehs, kurā notiek materiālu griešana, virpošana, frēzēšana, urbšana un citi darbi.

Jaunā piebūve aprīkota ar mūsdienīgu un enerģiju taupošu LED apgaismojuma sistēmu, mūsdienīgu apkures sistēmu un, kas pats svarīgākais, modernu metināšanas dūmu nosūces sistēmu, kura attīra gaisu no kaitīgajām putekļu daļiņām, kas veidojas metināšanas procesā.

Rezultātā gaisa kvalitāte jaunajā ražošanas korpusā ievērojami pārsniedz valstī noteiktos standartus.

Šveices koncerna “Bucher Industries” meitasuzņēmums SIA “Bucher Municipal” Ventspilī tika atvērts 2005. gadā, un aizvadīto gadu laikā ražošana pieaugusi vairāk nekā pieckārt.

Kopš 2015. gada rūpnīcā Ventspilī tiek veikta vairāku modeļu ielu uzkopšanas, sniega un atkritumu savākšanas mašīnu pilna cikla montāža.

Saistītie raksti

Uzņēmuma “Bucher Municipal” attīstība pēdējos gados saistīta ar to, ka uz Ventspili pārceltas visas montāžas līnijas no māteskompānijas Šveicē, kā arī dažas montāžas līnijas no Anglijas ražotnes, tāpat arī paralēli tiek apgūta jaunu komunālo mašīnu modeļu ražošana.

Patlaban rūpnīcā strādā aptuveni 350 darbinieku.

LA.lv