×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Ventspilī gatava 1,3 miljonu vērtā strūklaka kuģa formā (10)

Foto: Ventspils.lvFoto: Ventspils.lv

Piektdien, 5. augustā plkst. 22 Ventspils Lielajā laukumā tiks atklāts neparasts un pasaules tendencēm atbilstošs pilsētvides dizaina objekts – vācu arhitekta Deivida Kuka projektēta strūklaka “Fregate “Valzivs””, LA.lv uzzināja SIA “Kurzemes filharmonija”.

Atklāšanas pasākumā izskanēs speciāli šim notikumam radīts literārs darbs – Andra Akmentiņa dzejolis “Valzivs”, kā arī čellu trio “Melo-M” muzikāls priekšnesums. Uzrunu teiks Ventspils Pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un strūklakas idejas autors un arhitekts Deivids Kuks.

Strūklakas kompozicionālais risinājums veidots, balstoties vēsturiskajos vizuālajos materiālos atrodamajā materiālā par hercoga Jēkaba flotes sastāvā esošā burinieka “Valzivs” ārējo veidolu. Veidojot strūklaku, mākslinieks ņēmis vērā burinieka parametrus, tai skaitā mastu skaitu, augstumu, kuģa kopējo garumu un konfigurāciju. Strūklaku kopā veido 20 masti, 8 rājas, kā arī karoga masts, kas aprīkoti ar apgaismojuma un miglas efektu.

Kā liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā, strūklakas būvniecības izmaksas ir 1,3 miljoni eiro, un projekta īstenotājiem SIA “Ostas Celtnieks” vēl trīs gadus jāveic strūklakas uzturēšana pēc tās uzstādīšanas.

“Fregate “Valzivs”” dizaina autors vācu arhitekts Deivids Kuks ir arī topošās mūzikas skolas ar koncertzāles funkciju un Lielā laukuma labiekārtojuma projekta autors.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Beidizet visi cepties, ar savām dusmām jūs neko nepanāksiet. Ne jums būs lielāka alga ne pensija, tas neko nemainīs… Iemacieties novērtēt cilvēka darbu. Vismaz Venspils vel ar kko skaista ne tik ar gotiņām! Prieks ka Latvijā vismaz viena pilsēta rūpējas par tūristiem pieejamiem objektiem un skaisumu.

  2. Visi staigā kā pēdējie nabagi bez darba un naudas, bet toties staigā pa perfekti sakārtotām ielām un gar miljonu vērtām strūklakām. “Galvenais tak, ka pilsēta sakopta!”

  3. Govju pilsēta rullē!Bet strūklaka grimušais kuģis????vareetu buut ok!

  4. Jurītis Sienāzītis Atbildēt

    Vai parastie ļautiņi arī varēs paskatīties nepērkot biļetes

  5. Ventspils to var atļauties, jo tur vadībai ir galva uz pleciem! Ne tā, kā Rīgā…

  6. Un šitais _ūds tika apmaksāts no ES fondu līdzekļiem?

    • Un šitais “sùds” piesaistìs vèl tùristus. Atklàšu tev kàdu noslèpumu,cilvèkiem patìk doties uz vietàm kur dinamiska kustìba un izaugsme?

Draugiem Facebook Twitter Google+