Dabā
Medības

Ventspilī šaus jūras kraukļus0

Publicitātes foto Latvijas Ornitoloģijas biedrība / Edgars Ledinš

Ventspils pilsētā, Būšnieku ezera apkārtnē un tuvumā pie Ventas, pēdējos gados arvien vairāk ir uzradušiem jūras kraukļi jeb kormorāni. Laikā, kad tie uzturas ezera apkārtnē,tiek nodarīts liels kaitējums dabai, tāpēc pieņemts lēmums atļaut putnu medību sezonas laikā veikt jūras kraukļu šaušanu, portālu LA.lv informēja Ventspils Komunālās pārvaldes pārstāve Līga Zute.

Zute skaidro, ka jūras kraukļi nodara lielu kaitējumu un zaudējumus gan Būšnieku ezerā izēdot zivis, gan to apmešanās vietā, kur no no spēcīgāk izdalītām skābēm, iet bojā apkārtnes koki. Šie putni uzrodas īsi pirms aizlidošanas migrācijas laikā – septembrī. Tie neilgā laika sprīdī izķer un traumē lielu daudzumu ezerā mītošās zivis un uzturas ezera apkārtnē.

Šā gada 10.jūlijā saņemta speciāla atļauja no Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP), kurā tiek atļauts putnu medību sezonas laikā veikt jūras kraukļu Phalacrocorax carbo šaušanu Būšnieku ezera apkārtnē. Lai to veiktu, tiks piesaistīti profesionāli mednieki no medību kolektīviem, kuri centīsies ar ezera postītājiem cīnīties.

Jūras krauklis ir maza auguma putns, ar garu asti. Tas ir melnas krāsas ar dzelteniem plankumiem pazodē, rīkles daļā.

LA.lv