×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2013
Drukāt

Ventspilī – kur sēru dienas un valsts svētki?

Foto - LETAFoto - LETA

14. jūnijs ir sēru diena, bet mums Ventspilī bija visādas ballēšanās – izlaidumi, sacensības stadionā. Ventspilī arī valsts svētki netiek atzīmēti – ne Lāč­plēša diena, ne 18. novembris. Kā tas var būt?
 Aivars Auziņš Ventspilī

 

Komunistiskā genocīdu upuru piemiņas dienai veltīts pasākums Ventspilī gan tiek rīkots katru gadu Tilta dārzā – ar muzikālu atceri, dzejas lasījumiem un ziedu nolikšanu. Ar aptuveni 100 cilvēku dalību. Tāpat šodien, 17. jūnijā, Meža kapos pie Baltā krusta būs LR okupācijas gadadienai veltīts piemiņas brīdis. Tiesa, Ventspilī pasākumu ir tik daudz, ka “varbūt tajā visā jūklī nepamana”, pieļauj Ventspils domes Kultūras centra direktores vietniece Sigita Migoļa. Piemēram, šodien Galvenajā bibliotēkā notiek pasākums “Vasaras saulgriežus gaidot”. Bet 14. jūnijā notikuši dažādi tematiski pasākumi bērniem bibliotēkās, savukārt olimpiskajā centrā turpinājās Latvijas jaunatnes vasaras olimpiādes sacensības. Pēc sacensību atklāšanas 13. jūnijā bijis salūts.

Kas attiecas uz valsts svētkiem, piemēram, 18. novembrī, salūta gan nav. “Mums ir sava tradīcija, ka salūts ir Vecgadā, pilsētas svētkos un olimpiādes atklāšanā. Kāpēc tā, nemācēšu atbildēt,” teic S. Migoļa. 18. novembrī Kultūras centrs organizē sadziedāšanos rātslaukumā ar kopīgu valsts himnas dziedāšanu pulksten 21, bezmaksas koncertu teātra namā “Jūras vārti”, balli par maksu. “Protams, ja ir apaļas jubilejas gads, tad svētki ir plašāki,” piebilst S. Migoļa.

Ventspils Tūrisma informācijas centrs nebija informēts par jebkādiem pasākumiem Lāčplēša dienā, taču S. Migoļa tūlīt teic, ka arī tad notiek piemiņas brīdis pie Baltā krusta, jaunsargi iet lāpu gājienā, pilsētā vēl ir gājiens ar jūras spēku vienību un zemessargu tehnikas apskati, organizēta arī Mundieru balle.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+