Latvijā

Ventspilī – labākie jaunie investori 16

Publicitātes foto

Ventspils Augstskolas (VeA) Ekonomikas un pārvaldības fakultātes studenti ieguvuši pirmo vietu DNB bankas rīkotajā investīciju spēlē “DNB Trade Investment game” augstskolu grupā un VeA students Martins Paurs izcīnījis trešo vietu individuālajā konkurencē.

“DNB Trade Investment game” investīciju spēle notika jau 19. reizi. Spēle 19 gadu laikā piesaistījusi dalībniekus no visiem pieciem kontinentiem, vairāk nekā 90 valstīm un 500 universitātēm. Spēle iedalās divās daļās – Investīciju spēlē un Tirdzniecības spēlē. Spēles atšķiras pēc tajās izmantotajiem instrumentiem un stratēģijas termiņiem. Abas spēles tiek organizētas DNB elektroniskajā tirdzniecības platformā “DNB Trade”, tādējādi nodrošinot spēles pieejamību visā pasaulē.

“Spēles gaitā notiek aizraujoša sacensība, kas veicina dalībnieku analītisko domāšanu un ļauj iejusties profesionāla portfeļa pārvaldnieka tēlā. Iespēja iegūt šāda veida pieredzi ir unikāla, un tā veicina personības attīstību, attīsta radošo domāšanu, kā arī sniedz iespēju pamēģināt īstenot arī tādas stratēģijas, par kurām nav īstas pārliecības, turklāt – neriskējot zaudēt līdzekļus,” skaidro Martins Kvašis, “DNB Markets” virtuālās tirdzniecības daļas vadītājs.

VeA studenti atzina, ka esot ar spēli ļoti aizrāvušies, vēl šobrīd sekojot līdzi valūtu cenām un citām aktualitātēm biržās.

LA.lv