×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Ventspilī noslēdz vērienīgu ielu rekonstrukcijas projektu

Foto: LETAFoto: LETA

Konuss ceļu pagaidu satiksmes norobežošanai.

Aizvadītā gada nogalē Ventspilī noslēdzās ielu infrastruktūras attīstības projekta otrās kārtas īstenošana, kuras laikā pilsētā kopš 2010.gada rekonstruēti vai no jauna izbūvēti 79 ielu posmi un publiskās infrastruktūras objekti gan pilsētas centrā, gan Ostgalā, gan Gāliņciemā, Kurpniekciemā, Čikstiņciemā, Jāņciemā, Žāžciemā, Krēķciemā un Zaķciemā.

Kā portālu “LA.lv” informēja pilsētas domes pārstāve Kristīne Duļbinska, projekts īstenots ciešā saistībā ar ūdenssaimniecības attīstības projektu, lai vienlaicīgi ar ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūves un rekonstrukcijas darbiem ielu posmos tiktu nodrošināta kompleksa infrastruktūras sakārtošana – brauktuves, stāvvietas, ietves, apgaismojums un apstādījumi.

2010.gadā uzlabota publiskās infrastruktūra 2,8 hektāru (ha) platībā, izbūvējot publiskos stāvlaukumus Inženieru 60, Sarkanmuižas dambī 5a, Tārgales ielas 61, Rīgas ielas 12 a un Saules ielā 106 a, un, uzlabota sešu ielu posmu infrastruktūra ar kopējo garumu 416 metri (m).

Visplašākie projektā iekļauto ielu būvdarbi paveikti 2011.gadā, izbūvējot 51 ielu posmu ar kopējo garumu 15,15 km un publisko infrastruktūru Lidotāju ielā Nr.18a 1,4 ha platībā.

2012.gadā rekonstruēti deviņu ielu posmi 2,73 km garumā, kā rezultātā pie pilnībā sakārtotas ielu infrastruktūras tika Sārnates, Arāju, Iecavas, Ābolu, Rūjienas, Mālu, Abavas, J.G.Stendera un Šķērsu ielu iedzīvotāji.

Savukārt pērn notika noslēdzošie ielu būvdarbi kopumā septiņos ielu objektos, izbūvējot ielas 3,4 km garumā. Tostarp no jauna izbūvēta daļa Medus ielas, kā arī Ostgala šarmu un vēsturisko veidolu papildina gluds bruģakmens ar granīta apmalēm Līvu un Kapteiņu ielās, uzsvēra Duļbinska.

Papildu ieguvums ir rekonstruētā Mazirbes iela, kas projektā iekļauta nesen, ņemot vērā iespēju piesaistīt papildu līdzekļus.

Projekta mērķis ir uzlabot Ventspils pilsētas publiskās infrastruktūru, izveidojot un pilnveidojot kvalitatīvu, mūsdienīgu, drošu ielu, laukumu un saistīto infrastruktūru, tādējādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību, darbavietu un sabiedrisko pakalpojumu pieejamību un sasniedzamību, dzīves vietas pievilcības un dzīves kvalitātes celšanos.

Projekta kopējās investīciju izmaksas veido 12,1 miljoni eiro (8,5 miljoni latu), tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums ir 10,3 miljoni eiro (7,2 miljoni latu) (84,79% no attiecināmajām izmaksām), valsts budžeta finansējums – 273 000 eiro (192 tūkstoši latu) jeb 2,25% no attiecināmajām izmaksām. Savukārt pašvaldība projekta īstenošanā ieguldījusi 1,6 miljonus eiro (1,1 miljonus latu), kas veido 12,96% no attiecināmajām izmaksām.

Projekts īstenots no 2010.gada 20.oktobra līdz 2013.gada 31.decembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+