Publicitātes foto

Ventspilī noslēgusies ar naftas produktiem piesārņota muliņa demontāža 0

Ventspils brīvostā noslēdzies vērienīgs projekts Ventspils ostas vides aizsardzības nodrošināšanai – pēc gandrīz divu gadu darba pabeigta ar naftas produktiem piesārņotā 1. muliņa demontāža, portālam LA.lv pastāstīja Ventspils brīvostas pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Aptuveni sešus miljonus vērto projektu īstenoja AS “LNK Industries”.

Ieviņa stāsta, ka Ventspils ostas 1. muliņš naftas un naftas produktu pārkraušanai tika projektēts un celts no 1959. līdz 1961. gadam. Tā kopējais garums ir 300 metru, ieskaitot tauvošanās pāļus. Ilgās muliņa ekspluatācijas dēļ tā konstrukcijas bija sarūsējušas un vairs nevarēja pasargāt ostas ūdeņus no naftas produktu nokļūšanas tajos. Turklāt tas traucēja piekļūt līdzās esošajam kompānijas Baltic Coal Terminal ogļu muliņam. Tādēļ arī tika pieņemts lēmums pārtraukt tā ekspluatāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Muliņa darba un saknes daļas demontāža prasīja precīzu un saskaņotu darbību gan pašā objektā, gan piesārņotās grunts attīrīšanas poligonā, iesaistot visu partneru resursus, valsts un pašvaldību dienestus. Naftas produktu lokalizāciju demontāžas darbu zonā veiksmīgi realizēja sanācijas darbu profesionāļi. Liels paldies Ventspils brīvostas pārvaldei un projekta atbildīgajiem vadītajiem”, savu gandarījumu par realizēto projektu pauž AS “LNK Industries” valdes loceklis Jevgenijs Locovs.

Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis: “Naftas muliņa demontāža palīdzēja atrisināt uzreiz divus svarīgus jautājumus – likvidēt nopietnu ostas akvatorijas piesārņojuma ar naftas produktiem avotu un nodrošināt iespēju vienlaikus pietauvoties diviem kuģiem pie ogļu termināļa. Tas bija nopietns izaicinājums darbu veicējiem AS “LNK Industries” un nozīmīgs solis Ventspils brīvostas ilgtspējas nodrošināšanā.”

Projekta gaitā kopumā tika attīrīts nedaudz vairāk par 32 000 kubikmetriem ar naftas produktiem piesārņotas grunts, pielietojot Latvijā speciāli šīm projektam izstrādātu mikrobioloģijas tehnoloģiju šāda veida piesārņojumu attīrīšanai. Tā ir Latvijā līdz šim lielākā apjoma ar naftas produktiem piesārņotas grunts attīrīšana.

Šim nolūkam projekta īstenotājs – personu apvienība “LNK INDUSTRIES EKO” izveidoja B kategorijas bīstamo atkritumu pārstrādes poligonu, kas tika aprīkots ar modernām grunts un ūdens attīrīšanas iekārtām.

Projekta realizācijai tika izveidota pilnsabiedrība “LNK INDUSTRIES EKO”, kuras sastāvā ietilpst holdinga LNK Group uzņēmumi AS “LNK Industries” un AS “LATVIJAS TILTI”, bīstamo atkritumu apsaimniekotāji un pārstrādātāji – SIA “EKO OSTA” un AS “BAO”, kā arī vides sanācijas projektu vadības uzņēmums SIA “Ambervivus”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.