×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2014
Drukāt

Ventspilī notiks bruņinieku turnīrs “Lilium Vindaviensis 2014”

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Šodien un rīt, 8. jūnijā, no plkst. 12 līdz 17 Ventspils Livonijas ordeņa pilī notiks bruņinieku turnīrs “Lilium Vindaviensis 2014”, aģentūra LETA uzzināja Ventspils muzejā.

Pasākumā būs iespējams vērot bruņinieku cīņas, kurās seno cīņu klubi no tuvienes un tālienes sacentīsies spēkā un iznesībā, stingri ievērojot 14. un 15.gadsimta cīņas tehnikas un bruņojuma nosacījumus. Turnīrā piedalīsies seno cīņu klubi “Comturia Wynda”, “Livonensis”, “Rodenpois”, “Ugunszīme”, “Excertitus Rigensis”, “Sv. Maurīcija rota”, “Comturia Riga”, “Češīras strēlnieki” un SIA “Toniars” no Latvijas, kā arī “Nirks” un “Soldknechte” no Igaunijas. Pasākuma piedalīsies arī Brālis Ivars ar Piltenes mazbrāļiem, rekonstrukcijas un eksperimentālās arheoloģijas grupa “Senzeme” un viduslaiku mūzikas grupa “Trakula”. Līdzās bruņiniekiem darbosies arī aproču darinātāji, podnieks ar laikam atbilstošu virpu, tiks vārīta puravu zupa lielajā pils katlā, būs rosība pie loku darinātājiem un Rīgas papīra meistariem.

Sestdien, 7.jūnijā, notiks divi turnīri – viens bruņiniekiem, otrs lokšāvējiem. Turnīri sāksies ap plkst.13 un turpināsies ar muzikālām pauzēm līdz plkst.16. Pacietīgākie apmeklētāji varēs apbalvot sevi ar noslēguma kaujas – buhurta – vērošanu ap plkst.17.

Svētdien, 8.jūnijā, notiks arī ieroču nesēju sacensības, kas sāksies nedaudz pēc plkst.13, bet līdztekus šīm sacensībām notiks bruņu un bruņojuma parāde, bet pirmā kopējā cīņa – buhurts – gaidāms pēc plkst.15. “Lilium Vindaviensis 2014” noslēgumā būs iespēja izkustēties arī apmeklētājiem, jo svētdien ap plkst.16 uz pils terases notiks salmu buhurts, kurā ar salmu maisiem varēs cīnīties ikviens apmeklētājs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+