×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

Ventspilī notiks Latvijas Amatierteātru salidojums

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē, no 25. līdz 27. jūlijam, Ventspilī norisināsies XIII Latvijas Amatierteātru salidojums. Ventspils pilsētā un novadā tiks spēlēti 39 no aizvadīto gadu veiksmīgākajiem Latvijas amatierteātru iestudējumiem – dažādi pēc žanra, formas, attēlotā laikmeta, kā arī izteiksmes līdzekļu izvēles, informē pasākuma rīkotāji.

Ikviens aicināts apmeklēt arī pasākuma atklāšanas “Iespēles” ar jūru un sauli piektdienas, 25.jūlija vakara saulrietā Ventspils pludmalē, salidojuma “Priekšspēles” teātra izrāžu kostīmu un tērpu izstādēs un visu salidojuma dalībnieku “Piespēles” teatrālajā paklājā Ostas ielas promenādē.

“Trīs dienas vairāk nekā 2000 dažādu profesiju ļaudis, kuriem pasaules uztvere un atklāšana caur teātri ir aizraušanās un dzīves nepieciešamība, piepildīs Ventspili un Ventspils novadu ar savu azartu un prieku,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra amatierteātru eksperte Dace Vilne.

“Tas ir mūsu laiks, kurā maz vai pavisam nemaz neatliek vietas iztēlei, emocionalitātei un idejai. Iztēle tiek aizstāta ar priekšstatiem, emocionalitāte ar skepsi, ideja ar formu.

Latvijas amatierteātri savā būtībā ir tik pamatīgi kā kartupeļi, ko tradicionāli pieņemam par sava uztura pamatu, viens lielāks, cits mazāks, viens sarežģītāks, cits vienkāršāks, bet visi būtiski un nozīmīgi. Un visi tie tiecas atraisīt sava skatītāja iztēli, emocijas, stāstot stāstus par sev patiesi svarīgo. Reizēm šo lekno, sulīgo stāstu lakstu biežņā noviz kāds kartupeļa zieds kā dāvana, atziņa, sapratne par jēgu, būtību: būt, lai nezustu spēks sapņot un ilgoties…

Novēlu visiem un katram saglabāt krietna Kartupeļa Pašcieņu un nezaudēt Ziedēšanas vēlmi,” tēlaini izteicās salidojuma mākslinieciskais vadītājs, režisors Imants Jaunzems.

XIII Latvijas Amatierteātru salidojumu apmeklēs arī režisoru grupas no Igaunijas un Lietuvas, tostarp Klaipēdas Universitātes Mākslas fakultātes docenti Gitis Padegimas un Gedimins Šimkus, kā arī Režijas katedras vadītāja docente Danute Vaigauskaite. Viesu vidū būs arī teātra zinātnieces Joke Elbers no Nīderlandes, Jevgeņija Rozanova no Maskavas, kā arī Latvijas teātru zinātniece Līga Ulberte.

Lai gan amatierteātri ir arī Vispārējo latviešu Dziesmu svētku dalībnieki, tik plaša kopā būšana tikai un vienīgi teātra spēlētājiem notiek reizi četros gados.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+