Latvijā
Novados

Ventspilī notverts maniakāls dedzinātājs0

Foto – Edijs Pālens/LETA

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par tīšu dedzināšanu Ventspilī. Izmeklēšanas laikā noskaidrots un aizturēts aizdomās turamais, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Madara Šeršņova.

Ilgākā laika posmā Ventspilī, Inženieru ielas daudzdzīvokļu namu kāpņu telpās vairākkārt konstatēts piedūmojums un ugunsgrēks. Ugunsgrēks ticis izraisīts trīs dažādos daudzdzīvokļu namos. Vienā no gadījumiem kāpņu telpā dega elektrosadales skapis, citā gadījumā sadedzis kāpņu laukumā esošais skapis un bojāts elektrības skaitītāju skapis.

Tāpat ir deguši atkritumi un dīvāns, kurš atradies kāpņu telpā. Par laimi, nevienā no gadījumiem cietušu cilvēku nav un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam izdevās ugunsgrēkus nodzēst.

Valsts policija par notikušo uzsāka vairākus kriminālprocesus, kas tika apvienoti vienā, par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu. Šā gada februārī uz aizdomu pamata par ļaunprātīgu dedzināšanu tika aizturēts 1985.gadā dzimis vīrietis.

Aizdomās turētais dzīvojis Inženieru ielas apkārtnē, kur tika izraisīti ugunsgrēki. Vīrietis iepriekš nonācis policijas redzeslokā un ticis sodīts par administratīviem pārkāpumiem, tāpat arī par tīšu mantas bojāšanu. Viņam ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.

VP Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu un nodevušas to tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
KNAB aiztur Dobeles domes iepirkumu komisijas vadītāju
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Durbes pilī izspēlēs vēsturiskos notikumus pirms 100 gadiem
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Baznīcā Rīgā nozagti ziedojumi
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Apstiprināts lielākais ES fondu projekts – Latvijas dzelzceļa elektrifikācija
7 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Latvijā palaists pirmais 5G internets LMT tīklā un iedarbināts pirmais 5G rūteris
39 minūtes
LE
LETA
Latvijā
IKVD min, kur varētu būt notikuši pārkāpumi LU rektora vēlēšanās
2 stundas
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Tiesa Francijā noraida prāmja “Estonia” katastrofas upuru tuvinieku prasību
37 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM: Rīgas domei būs jāskaidro līgums ar atkritumu apsaimniekotāju “Tīrīga”
1 stunda