×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Ventspilī smagi piekauts NATO jūrnieks (9)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Pagājušās nedēļas nogalē Ventspilī notikuši vairāki incidenti, kuros cietuši starptautiskajā mīnu meklēšanas operācijā “Open Spirit 2014” iesaistītie jūrnieki. Vissmagāk cietis kāds nīderlandietis, kurš ar nopietnu galvas traumu ievietots Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļā.

Agrā svētdienas rītā Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi slimnīcā nogādājuši 21 gadu vecu Nīderlandes jūrnieku ar smagu galvas traumu, sejas kaulu lūzumiem un smadzeņu tūsku, aģentūra LETA uzzināja slimnīcā. Bezsamaņā esošais jaunietis ievietots slimnīcas reanimācijas nodaļā. Pašlaik viņa stāvoklis ir “grūts, bet stabils”, atzina Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārsta vietnieks Olafs Ķeņģis.

Jūrnieks bija cietis incidentā netālu no kādas izklaides vietas Ventspilī. Aizvadītājās brīvdienās slimnīcas traumpunktā medicīniskā palīdzība sniegta vēl dažiem NATO jūrniekiem, kuri iekūlušies incidentos, par spīti brīdinošām rekomendācijām apmeklējot naktsklubus Ventspilī. Pārējo cietušo traumas gan bijušas salīdzinoši vieglākas, un pēc medicīniskās palīdzas saņemšanas uzturēties slimnīcā viņiem vairs nav bijis nepieciešams, informēja galvenā ārsta vietnieks.

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldē pēdējo dienu laikā ir reģistrēti trīs notikumi Ventspilī, kuros iesaistīti jūrnieki, apstiprināja VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Signe Šteinberga. Nīderlandes jūrnieks slimnīcā no Jūras ielas, kur atrodas divi iecienīti pilsētas naktsklubi, nogādāts 11.maijā plkst.4.30. Personas, kas viņam nodarījušas smagos miesas bojājumus, pagaidām nav noskaidrotas.

Savukārt vēl pirms tam, 10.maijā, ap plkst.2 Ventspilī, Strādnieku ielā, uz ielas, pagaidām nenoskaidrotas personas uzbrukušas trim jūrniekiem un nolaupījušas mantas, nodarot miesas bojājumus. Tajā pašā naktī ap plkst.3.45 bārā Ventspilī, Aleksandra ielā, kādam jūrniekam no Latvijas arī ir nodarīti miesas bojājumi.

Policijā par visiem gadījumiem sākti kriminālprocesi, notiek izmeklēšana. Policija lūdz atsaukties aculieciniekus.

Jau ziņots, ka no 9.maija līdz 22.maijam Latvijā norisinās starptautiskā mīnu meklēšanas operācija “Open Spirit 2014”. Tās sākumfāzē pagājušās nedēļas nogalē Ventspils ostā bija pietauvojušies NATO kuģi. Operācijā piedalās pavisam 26 karakuģi no NATO un Eiropas Savienības valstīm – ASV, Vācijas, Francijas, Dānijas, Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas, Norvēģijas, Beļģijas, Somijas, Polijas, Nīderlandes, Kanādas un Portugāles pretmīnu cīņas vienības. Dalībai mācībās uzaicināti arī novērotāji no Ķīnas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Lembergs taču jau laikus deva zaļo gaismu bandītiem! MATO to jāņem vērā!

 2. Nu jau tiek iedarbināta Krievijas propagandas mašīna un ar Latvijas žurnālistu un Lemberga palīdzību
  sākti nozākāt NATO karavīri Latvijā. Sak, redziet kādi viņi, kaujas, nemaksā taksistiem par braukšanu, utt.
  Ievērojiet, visur vainīgi šie karavīri, bet kautiņu provocētāji vai taksisti, kas mēģina apšmaukt braucējus, prasot neadekvātas summas par braukšanu – tie visi ir eņģeļi un par tiem neviens neraksta ne vārda! Apzināti tiek uzpūstas kaislības.

 3. pēc lasītā bet labs Atbildēt

  Būtībā pilsonis Aivars Lembergs ir devis zaļo gaismu vietējiem Latvijas bandītiem-,kad viņš Krievijas televīzijā un citur uzkurināja naidu pret NATO karavīriem,nosaucot tos par okupantiem . Arī komentāros var redzēt,cik daudz Latvijai slēptu ienaidnieku ciniski izsakās un izsmej šīs zvērības pret jaunajiem NATO karavīriem ,un ja esošā Saeima šos incidentus pielīdzinās parastiem ikdienas sīkumiem,tad varbūt tiešām tālu nav līdz Ukrainas traģēdijai arī LATVIJĀ!!! – Papildus tad liks vel ZZS un tā ministram NATO aizvākt, lai atbrīvotu ostu… kam?

 4. Mus aizsarga no Nato!

 5. Urlām to tik vien vajag, kā atrast kādu “svešo”, ko iedauzīt. Kas notiktu, ja uz Ventspili vai arī kādu Bolderājas bāru aizbrauktu Končita… Urlas nosistu viņu, ne tikai piekautu…

 6. vienīgā labā ziņa

 7. Nebūtu smuki bojāt par pensionāru naudu iegādato, mīksto inventāru. :))
  Palielinot aizsardzības budžetu valdība sev algas nenogrieza, tātad ne tikai bez maksas izīrējām teritoriju NATO kara bāzēm, bet vēl pensionāri par to samaksaja, #suverenitate lv

Draugiem Facebook Twitter Google+