Sports
Citi sporta veidi

Ventspilī sporta infrastruktūru uzlabos par 1,65 miljoniem eiro 1

foto: LETA

Ventspils pašvaldība ir noslēgusi divus līgumus ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) par valsts finansējuma piešķiršanu 1,65 miljonu eiro apmērā olimpiskā centra “Ventspils” sporta infrastruktūras attīstībai līdz 2019.gadam, aģentūru LETA informēja Ventspils Sporta pārvaldes metodiķis Kārlis Gubāts.

Noslēgtie līgumi paredz, ka pirmā finansējuma daļa tiks saņemta jau martā. 700 000 eiro tiks novirzīti Pārventas sporta kompleksa infrastruktūras pilnveidošanai, 3.vidusskolā izbūvējot atlētikas zāli, kas būs savienota ar sporta halli “Pārventa”. Vienlaikus tiks modernizēts arī Pārventas sporta kompleksa futbola laukums, kurā sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju tiks uzklāts moderns jauns sintētiskais segums, nomainīts stadiona apgaismojums un veikti citi remonta darbi.

Daļa piešķirtā valsts finansējums tiks izmantota olimpiskā centra “Ventspils” basketbola halles iekštelpu remontdarbiem un jauna inventāra iegādei. Savukārt olimpiskā centra ledus hallē tiks iegādāts jauns tablo un borta aizsargi starptautisku šorttreka sacensību organizēšanai. Olimpiskā centra “Ventspils” stadionā plānota futbola ģērbtuvju modernizācija atbilstoši UEFA prasībām, kā arī rezerves futbola laukumam tiks iegādāts elektroniskais tablo un veikti citi remonta darbi.

Ūdens piedzīvojumu parka peldbaseinā tiks veikta atlētikas zāles paplašināšana, aprīkojuma iegāde un grīdas seguma atjaunošana vingrošanas zālē. Sporta namā “Centrs” sporta zālē tiks veikta grīdas seguma nomaiņa un remontdarbi smagatlētikas zālē.

Lai nodrošinātu atbilstošus apstākļus BMX sportistiem, finansējums paredzēts arī ziemas sporta bāzes projektēšanai, paredzot to kā piebūvi pie Ventspils 2.vidusskolas sporta zāles. Par valsts piešķirto finansējumu tiks veikti uzlabojumi Piedzīvojumu parka BMX trasē. Ieguldījumi tiks veikti arī augstas klases sportistu sagatavošanas centra sadzīves apstākļu uzlabošanai.

Finansējums paredzēts arī jauna peldbaseina projektēšanai un būvniecībai, kas, kā norādīja Gubāts, būs nozīmīgākais sporta infrastruktūras attīstības projekts Ventspilī tuvāko divu gadu laikā.

LA.lv