×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. februāris, 2012
Drukāt

Ventspilī turpinās plūdu novēršana

notekudeni

Šorīt Ventspilī turpinās plūdu novēršanas darbi, kuros iesaistīta gan traktortehnika, gan sūkņi ūdens pārsūknēšanai, aģentūru LETA informēja pašvaldībā. Darbi norisinās Miera ielā, Pasiekstes ielā, Sabiles ielā, Ausekļa ielā, Stendes ielā, R.Blaumaņā ielā, Baložu ielā, kā arī citās vietās pilsētā atkarībā no nepieciešamības.

Kā jau ziņots, vakar Ventspilī strādāja dažāda tehnika, ar kuras palīdzību tika novērsti strauji kūstošā sniega dēļ izveidojušies plūdi privāto dzīvojamo māju rajonos. Plūdu novēršanas darbos iesaistītas arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta iespējamās tehnikas vienības, pašvaldības SIA “Ūdeka” speciālā tehnika, kā arī dažādu Ventspils būvfirmu traktori un sūkņi ūdens pārsūknēšanai.

Ūdens novadīšana no meliorācijas grāvjiem ir ļoti apgrūtinoša, jo gandrīz pie katras iebrauktuves privātīpašumā caurtekas ir aizsalušas, tās jāatrok un ar speciālu tehniku jāattīra, lai varētu ūdeni novadīt tālāk. Ūdens novadīšana ir jāsāk no zemākiem meliorācijas punktiem, tādējādi pakāpeniski tiek attīrīti grāvji, kuri savāc ūdeni no citiem meliorācijas grāvjiem, kuri bieži vien ir par iemeslu tam, kādēļ kādā īpašumā ūdens līmenis ir uzplūdis. Situācijas risināšanai tiek izmantoti pat tādi paņēmieni kā ūdens pārsūknēšana no viena grāvja uz ielu, kurā ir izbūvēts lietus ūdens kolektors, pat aptuveni 100 m attālumā.

Iespējamais iemesls situācijai pilsētā ir tas, ka janvārī līdz 20.datumam vairāku dienu garumā intensīvi lija lietus, kas veicināja ūdens uzkrāšanos meliorācijas sistēmās. Pēc 20.janvāra iestājās stiprs sals, kas izraisīja caurteku aizsalšanu un ūdens uzkrāšanos novadgrāvjos. Iestājoties straujam atkusnim, ko papildināja intensīvs lietus naktī uz 23.februāri, ūdenim nav kur notecēt, jo aizsalušie grāvji un caurtekas tik strauji nepaspēj atkust, tādēļ ir izveidojusies šāda situācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+