×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. maijs, 2014
Drukāt

Ventspilnieki no EP sagaida lielāku atbalstu lauksaimniecībai

Foto-LETAFoto-LETA

Šorīt pie vēlēšanu iecirkņa sastaptie ventspilnieki no Eiropas Parlamenta (EP) sagaida lielāku atbalstu Latvijas lauksaimniecībai.

“Pirmkārt, es sagaidu kaut ko vairāk lauksaimniecībai,” aģentūrai LETA atzina pensionāre Magdalēna Puhova, kura šorīt bija viena no pirmajām balsotājām Ventspils Jaunrades namā ierīkotajā vēlēšanu iecirknī. Viņasprāt, cilvēki nepamatoti no EP deputātiem sagaida tādu jautājumu risināšanu, kas nemaz nav EP kompetencē: “Nu ko jums dos Eiropas Parlaments kultūrā? Tas tepat uz vietas ir jārisina, bet ir jautājumi, ko jārisina Eiropas Parlamentā – pirmkārt jau lauksaimniecība. Nu nerisinās tur tādas lietas, kā pensijas, ko varbūt cilvēki cer,” atzina Puhova.

Pēc ventspilnieces domām, Latvijas līdzšinējie pārstāvji EP noteiktu progresu esot panākuši: “Kaut ko jau panāca, kad brauca uz Briseli un cīnījās mūsu lauksaimnieki. Es domāju, ka arī deputāti nepalika maliņā”.

Ventspilniece atzina, ka balsošana ir katra pilsoņa pienākums: “Es balsoju par to, kurš aizstāvēs tieši manas intereses un ikviena republikas pilsoņa intereses, jo kas tad mūs aizstāvēs, ja mums nebūs pārstāvju Eiropas Parlamentā?”.

Pensionāre uz vēlēšanu iecirkni devās jau pēc plkst.7, jo pēc tam viņai esot jāsteidzas uz autobusu, lai brauktu uz vasarnīcu.

Pie tā paša vēlēšanu iecirkņa sastaptais ugunsdzēsējs Juris Baraus atklāja, ka devies uz vēlēšanu iecirkni uzreiz pēc tā atvēršanas, lai vēl pirms darba pagūtu nobalsot. Viņa radinieki uzskatot, ka EP vēlēšanās neesot vērts piedalīties, tomēr viņš vēl cerot viņus pārliecināt par pretējo: “Es vēl teikšu, lai iet vēlēt. Dēls teica, ka viņam vienalga, bet es uzskatu, ka vienalga nedrīkstētu būt. Aizbraukšu uz darbu un piezvanīšu, lai iet vēlēt,” atzina Baraus.

Arī ugunsdzēsējs atzina, ka no EP sagaida lielāku atbalstu Latvijas zemniekiem: “Lai būtu lielāki [platību] maksājumi, lai atjaunotu rūpniecību un varbūt atjaunotu cukura rūpniecību, citādi mums viss ir sagrauts un izjucis”.

“Kaut ko jau deputāti Eiropas Parlementā ir panākuši, progress ir, bet vajadzētu stipri vairāk, vismaz izlīdzināt [platību] maksājumus, lai ir tā, kā pārējās Eiropas valstīs,” atzina Baraus.

Kā ziņots, šodien Latvijā notiek EP vēlēšanas. 952 vēlēšanu iecirkņi visā Latvijā būs atvērti līdz plkst.20.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+