“Ventspils” ar teicamu trešo ceturtdaļu izcīna uzvaru FIBA Čempionu līgā 0

Titulētais Latvijas klubs “Ventspils” Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas pamatturnīra devītās kārtas spēlē trešdien viesos ar 79:63 (12:16, 17:12, 30:11, 20:15) pārspēja Polijas komandu Radomas “Rosa”, pretinieku pretestību salaužot spēles trešajā ceturtdaļā.

VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Ar 17 punktiem rezultatīvākais ventspilniekiem bija Villijs Dīns, bet 13 punkti un deviņas bumbas zem groziem Edgaram Zeļonim, kamēr 11 punktus sameta Kristaps Janičenoks, bet desmit punkti un deviņas atlēkušās bumbas Aigaram Šķēlem.

Tikmēr mājiniekiem ar 13 punktiem rezultatīvākais bija Roberts Vitka, 12 punktus guva Jaroslavs Žiskovskis, bet 11 punkti Džordanam Kelehenam.

Spēles pirmās divas minūtes komandas nespēja atklāt rezultātu, kas trešās minūtes sākumā izdevās Ronaldam Zaķim. Tiesa, arī nākamās divas minūtes Latvijas komanda nerealizēja nevienu metienu līdz Edgars Zeļonis panāca 4:4, bet pēc tam laukuma saimnieki atbildēja ar pieciem bezatbildes punktiem. Turpinājumā neliels pārsvars piederēja mājiniekiem, kuri pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 16:12.

Otrās ceturtdaļas sākumā Radomas komanda iekrāja desmit vārtu pārsvaru (22:12), bet Dīns un Šķēle veica izrāvienu 10:2, kas ļāva pietuvoties līdz divu punktu deficītam (22:24). Tuvojoties ceturtdaļas beigām, mājinieki vairākas reizes pietuvojās desmit punktu pārsvaram, taču to nesasniedza, bet pirmajā puslaikā laukuma saimnieki bija pārāki ar 37:29.

Otrā puslaika sākumā ventspilnieki uzsāka pakaļdzīšanos un pēc nospēlētam trīsarpus minūtēm Zaķis panāca 39:39. Uz pretinieku tālmetienu “Ventspils” basketbolisti atbildēja ar astoņiem punktiem, kas ļāva panākt 47:42. Trešās ceturtdaļas nogalē piekto personīgo piezīmi nopelnīja Čeiks Mbodžs, taču tas netraucēja turpināt iesākto kursu un ceturto ceturksni uzsākt ar rezultātu 59:48 savā labā. Mača noslēdzošajā ceturtdaļā pēc nospēlētas pusotras minūtes Ventspils basketbolistiem bija jau 16 punktu pārsvars (64:48), bet atlikušajā laikā viesi nosargāja pārsvaru un svinēja drošu uzvaru ar 79:63.

LETA jau vēstīja, ka latviešu basketbolists Rolands Freimanis trešdien FIBA Čempionu līgas C apakšgrupas mačā guva 18 punktus, bet viņa pārstāvētā Turcijas komandas Ušakas “Muratbey” izcīnīja uzvaru pār Grieķijas vienību Saloniku PAOK, kuras rindās 19 punktus sameta Žanis Peiners.

“Muratbey” savā laukumā svinēja uzvaru ar rezultātu 78:77 (21:18, 18:18, 23:21, 20:16), bet abi latvieši bija rezultatīvākie spēlētāji savās komandās.

Vēl C apakšgrupā šovakar Itālijas vienība Varēzes “Openjobmetis” savu skatītāju priekšā cīnās ar kopvērtējuma līderi Klaipēdas “Neptunas” no Lietuvas.

Devītās kārtas izspēle C apakšgrupā sākās jau otrdien, kad Francijas komanda Vilērbānas “Asvel” savā laukumā ar 76:69 pieveica “Ewe Baskets”.

C apakšgrupas kopvērtējumā līderpozīcijā ar septiņām uzvarām astoņās spēlēs atrodas “Neptunas”, bet tikpat uzvaru deviņos mačos ir “Asvel”. Tālāk ar četrām uzvarām seko “Ventspils”, “Ewe Baskets” un PAOK, kamēr pa trim panākumiem izcīnījušas “Rosa” un “Muratbey”, bet pie divām uzvarām tikusi “Openjobmetis”.

Šo abu vienību savstarpējā spēlē pirmajā aplī drošu uzvaru savā laukumā ar 74:53 izcīnīja “Ventspils”, kas Latvijas komandai šajā turnīrā ļāva svinēt pirmo panākumu.

Kopš abu komandu pirmās tikšanās reizes “Ventspils” sastāvā gan ir notikušas lielas izmaiņas, jo traumas guvuši Andrejs Gražulis, Rihards Lomažs un senegālietis Čeiks Mbodžs, kuri šodienas mačā nepiedalās, turklāt ventspilnieki nolēma nepagarināt līgumu ar Rihardu Kuksiku.

Tiesa, pēc savainojuma izārstēšanas laukumā atgriezās pieredzējušais kapteinis Kristaps Janičenoks un viens no “Ventspils” līderiem Māris Gulbis.

“Rosa” komandu pārstāv savulaik “Ventspilī” spēlējušais amerikāņu aizsargs Tairons Brezeltons, kurš gan traumas dēļ nespēlēja.