×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

Cīņa par rektora krēslu Ventspilī. Pretendenti cer sastrādāties ar pilsētas saimniekiem (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Kaut arī iepriekšējās Ventspils Augstskolas (VA) rektores Gitas Rēvaldes atlaišana parādīja, cik neērts var būt šīs augstskolas vadītāja krēsls, amats daudziem joprojām šķiet gana iekārojams.

Neraugoties uz to, ka G. Rēvalde turpina tiesāties par, viņasprāt, prettiesisku atlaišanu no amata, šodien VA notiek jaunās rektora vēlēšanas un uz šo amatu pretendē pieci kandidāti, tostarp arī nesen padzītā G. Rēvalde.

Kuram ir lielākas izredzes ieņemt rektora krēslu, par to augstskolas pārstāvji klusē vai sakās nezinām.

Rektoru ievēlēs Satversmes sapulce, kuras sastāvā ir 18 mācībspēki, seši augstskolas administrācijas pārstāvji un seši studenti. Rektora amata pretendentiem būs iespēja uzrunāt Satversmes sapulci un atbildēt uz Satversmes sapulces locekļu jautājumiem. Pēc tam notiks debates un aizklātas vēlēšanas. Ievēlētais rektors sāks pildīt amata pienākumus pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā. Ja neviens no pretendentiem netiks ievēlēts, Satversmes sapulce divu mēnešu laikā rīkos atkārtotas rektora vēlēšanas.

Pieci pretendenti

Trīs no kandidātiem jau atrodas vai ir bijuši augstos amatos šajā augstskolā. Starp kandidātiem ir filozofijas doktors Kārlis Krēsliņš, kurš jau vairāk nekā pusgadu ir rektora pienākumu izpildītājs, bet pirms tam bija augstskolas mācību prorektors. Iepriekš bijis asociētais profesors Rīgas Ekonomikas augstskolā. Kļūt par rektoru vēlas tāpēc, ka, pildot augstskolas rektora pienākumus, jau uzsācis darbus, ko grib turpināt.

Savukārt tagadējais VA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes profesors, bijušais šīs fakultātes dekāns un bijušais VA zinātņu prorektors fizikas doktors Sergejs Hiļkevičs uz rektora amatu kandidē jau trešo reizi. VA rektora krēslu gan viņš mēģinās ieņemt tikai otro reizi, savulaik par rektora krēslu cīnījies arī Daugavpils Universitātē. Kandidē tāpēc, ka vēlas pakāpties pa karjeras kāpnēm.

Jau minētā G. Rēvalde ir fizikas doktore, savulaik bijusi arī Rīgas Tehniskās universitātes rektora vietniece un vadījusi Augstākās izglītības departamentu Izglītības un zinātnes ministrijā.

Šobrīd augstskolā G. Rēvalde ir vadošā pētniece, kaut pēdējos mēnešos bijusi atvaļinājumā, kuru esot izcīnījusi tikai pēc Valsts darba inspekcijas iejaukšanās.

Pārējie divi kandidāti līdz šim VA nav strādājuši. Ekonomikas zinātņu doktors, uzņēmuma “Lidojošā zivs” valdes priekšsēdētājs un uzņēmumu “FOR CEO” un “FORCEO Technologies” partneris un vadošais konsultants Jānis Caune, ir arī Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas fakultātes docents. J. Caune stāsta, ka vēlētos izmēģināt savus spēkus augstskolas vadīšanā, bet lielajās universitātēs šādu amatu cilvēkam no malas esot teju neiespējami ieņemt. “Tikmēr mazajās un reģionālajās augstskolās ir vērts pacīnīties,” spriež rektora amata kandidāts.

Piektais kandidāts ir pedagoģijas zinātņu doktors, bijušais LU asociētais profesors, uzņēmējs un nevalstisko organizāciju eksperts Aivars Lasmanis. Viņš kandidējot tāpēc, ka vēlas attīstīt savas vadītāja prasmes.

Portāls “ventspilniekiem.lv” saskaitījis, ka starptautiski citētās zinātniskās publikācijas G. Rēvaldei ir daudz vairāk nekā citiem – 49. S. Hiļkevičam tādu nav vispār, bet citiem katram ir pa divām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. nvajag reformēt tieši ši nenormāli dārgo augstskolu – 700 studentu, bet pasniedzējiem algas lielākās valstī

  2. Pareizāk būtu teikt – pārdoties Ventspils saimniekam. Citādi jau strādāšana nebūs. Gan jau atradīs kādu traipiņu aiz kura paliksi bez darba kā Rēvalde.

    • Rēvaldei jau kā reiz nekādu traipiņu atrast nevarēja,,,, tāpēc mēģināja aizbaidīt.. Pārāk gudra un godīga bija priekš korumpētās vides

  3. Ventspilī jau pavasaris,cik strauji

Draugiem Facebook Twitter Google+