Mobilā versija
+6.1°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Ventspils augstskolas studenti mēģinās palaist meteoroloģisko balonu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ventspils Augstskolas (VeA) studentu komanda “IRBE-1” labu laika apstākļu gadījumā 10.aprīlī plāno palaist meteoroloģisko balonu jeb zondi stratosfērā, informēja VeA pārstāve Liene Andrēviča.

Tas notiks starptautisko meteoroloģisko balonu sacensībās “Global Space Balloon Challenge”, kurās komandas no 46 valstīm stratosfērā palaidīs 266 meteoroloģiskos gaisa balonus, kas būs aprīkoti ar kamerām un mēraparatūru.

Par balona palaišanas vietu izvēlēta Ventspils lidosta.

Plānots, ka zonde “IRBE-1” stratosfērā ar speciāli sagatavotu fotokameru uzņems Zemes virsmas fotoattēlus infrasarkanajā diapazonā, un šie attēli tiks izmantoti, lai plašā teritorijā noteiktu fotosintēzes procesa intensitāti augos.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteni (1)Kāda veida noziedzīgus nodarījumus un cik bieži izdara psihiski slimas personas, nezina pat atbildīgās amatpersonas.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (27)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+