Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Ventspils augstskolas studenti mēģinās palaist meteoroloģisko balonu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ventspils Augstskolas (VeA) studentu komanda “IRBE-1” labu laika apstākļu gadījumā 10.aprīlī plāno palaist meteoroloģisko balonu jeb zondi stratosfērā, informēja VeA pārstāve Liene Andrēviča.

Tas notiks starptautisko meteoroloģisko balonu sacensībās “Global Space Balloon Challenge”, kurās komandas no 46 valstīm stratosfērā palaidīs 266 meteoroloģiskos gaisa balonus, kas būs aprīkoti ar kamerām un mēraparatūru.

Par balona palaišanas vietu izvēlēta Ventspils lidosta.

Plānots, ka zonde “IRBE-1” stratosfērā ar speciāli sagatavotu fotokameru uzņems Zemes virsmas fotoattēlus infrasarkanajā diapazonā, un šie attēli tiks izmantoti, lai plašā teritorijā noteiktu fotosintēzes procesa intensitāti augos.

Pievienot komentāru

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+