×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. janvāris, 2012
Drukāt

Ventspils augstskolas zinātnieks ASV pētīs Saules plankumus

Foto- LETAFoto- LETA

Ventspils augstskolas vadošais astronomijas pētnieks Boriss Rjabovs saņēmis Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (Baltic-American Freedom Foundation) stipendiju, lai dotos uz ASV pētīt Saules plankumus, aģentūru LETA informēja Ventspils augstskolas speciāliste ārējo sakaru jautājumos Liene Liepiņa.

Rjabovs, kurš strādā Ventspils augstskolas inženierzinātņu institūtā “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs”, ir viens no Latvijas zinātniekiem, kas ieguvuši Baltijas-Amerikas Brīvības fonda stipendiju. Zinātniekiem maksimāli pieejamais stipendijas apjoms ir 60 000 ASV dolāru (33 360 latu), kas sedz pētnieku ceļa, apdrošināšanas un ikdienas izdevumus, kā arī ļauj uz ASV līdzi doties viņu ģimenes locekļiem.

Šī gada pavasarī un vasarā uz ASV dosies 25 Baltijas valstu pārstāvji, lai papildinātu profesionālās zināšanas un prasmes Baltijas-Amerikas Brīvības fonda piedāvāto stipendiju programmās. Stipendijas ir ieguvuši un pusgadu līdz gadam ASV pavadīs 11 Latvijas, astoņi Igaunijas un seši Lietuvas studenti un zinātnieki.

Pagājušā gada nogalē noslēdzās Baltijas-Amerikas Brīvības fonda trešais stipendiju konkurss. Fonds saņēma 104 pieteikumus – 97 no augstskolu studentiem un absolventiem, kuri vēlējās piedalīties fonda profesionālās prakses programmā, un septiņus no zinātniekiem, kuri vēlas veikt pētījumus ASV universitātēs un zinātniskajos centros. Profesionālās prakses programmā tika izvēlēti 20 labākie dalībnieki – astoņi no Latvijas un pa sešiem no Igaunijas un Lietuvas. Savukārt pētniecības programmā tika uzņemti pieci pētnieki – trīs no Latvijas un divi no Igaunijas.

Baltijas-Amerikas Brīvības fonds organizē stipendiju konkursus reizi pusgadā. Kopš fonda izveidošanas 2010.gada rudenī ir notikušas trīs pretendentu atlases kārtas, kuru laikā stipendijas piešķirtas 61 Baltijas valstu iedzīvotājam. 48 studenti un absolventi ieguvuši iespēju piedalīties profesionālās prakses programmā, astoņiem zinātniekiem dota iespēja ASV veikt pētījumus, bet pieci studenti ar fonda atbalstu studē labākajās ASV universitātēs.

Studenti, absolventi un zinātnieki ir aicināti līdz šī gada aprīlim iesniegt pieteikumus nākamajam stipendiju konkursam.

Pēc prakses vai pētījumu beigām visiem stipendiātiem uz vismaz diviem gadiem jāatgriežas Baltijā, lai iegūtās zināšanas un prasmes izmantotu vietējās uzņēmējdarbības, sociālās, politiskās un akadēmiskās vides attīstībā.

Baltijas-Amerikas Brīvības fonda mērķis ir Baltijas valstu cilvēkresursu attīstība, tāpēc šis nosacījums ir fonda darbības pamatā.

Baltijas-Amerikas Brīvības fonda misija ir stiprināt saikni starp ASV un Baltijas valstīm, īstenojot izglītības un apmaiņas programmas, kas vērstas uz ekonomisko izaugsmi un demokrātisko procesu attīstību. Fonda galvenais mērķis ir ievērojami uzlabot ASV un Baltijas sadarbību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+