“Ventspils” basketbolisti LBL vadošo komandu duelī apspēlē “Ogri” 0

Divu “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) vadošo komandu duelī valsts vicečempione un šīs sezonas kopvērtējuma līdere “Ventspils” piektdien izbraukumā ar 89:82 (25:21, 29:21, 16:22, 19:18) uzvarēja “Ogri”.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?

“Ventspils” komandas sastāvā 19 punktus iemeta Emanuēls Ubilla, bet pa 15 punktiem sameta Aigars Šķēle un Bleiks Hamiltons. Tikmēr Ronaldam Zaķim “double-double” – 14 punkti un desmit atlēkušās bumbas. Savukārt “Ogres” rindās ar 22 punktiem izcēlās Jānis Pozņaks, kamēr Jānis Antrops un Rihards Zēbergs guva 13 punktus.
Līdz ar šo maču “Ogres” komandai visu turnīru ietvaros pārtrūkusi sešu uzvaru sērija.

Labāk šo maču iesāka “Ogre”, kas pirmajās minūtēs izvirzījās priekšā ar 6:2 un arī turpinājumā atradās nelielā vadībā. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē iniciatīva gan pārgāja titulēto ventspilnieku pusē, kas nepilnas četras minūtes līdz ceturkšņa beigām pēc Zaķa precīzā soda metiena ļāva pirmo reizi iegūt vadību (17:16). Spēles turpinājumā “Ventspils” pakāpeniski pārsvaru palielināja, bet teju sešas minūtes līdz puslaika pārtraukumam tas pirmo reizi sasniedza desmit punktus – 40:30.

Lai arī ventspilniekiem savu pārsvaru izdevās nedaudz palielināt, “Ogres” basketbolisti diez ko tālāk viņiem atrauties neļāva. Pirmo puslaiku “Ventspils” noslēdza ar 12 punktu vadību (54:42).

Otrajā puslaikā “Ogres” komandai izdevās spēli izlīdzināt un ik pa brīdim atrasties vairs tikai viena precīza metiena attālumā. “Ventspils” gan ik pa brīdim atbildēja ar nelielu izrāvienu, bet sešas minūtes un 40 sekundes pirms pamatlaika beigām Pozņaks ar “slam dunk” samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (72:73). Tomēr tuvāk par šo Ogres komanda nepietuvojās, jo pēc tam “Ventspils” atkal ieguva nedaudz drošāku pārsvaru un nosargāja uzvaru.

“Ventspils” komanda šosezon LBL joprojām nav zaudējusi, izcīnot panākumus 12 dueļos pēc kārtas, kamēr “Ogres” vienība tikpat mačos tikusi pie deviņām uzvarām. Vēl otrdien ventspilnieki aizvadīja spēli Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā, mājās ar 69:84 zaudējot Klaipēdas “Neptūnas” vienībai no Lietuvas. Savukārt iepriekšējo LBL spēli kurzemnieki aizvadīja pirms teju divām nedēļām, kad pretinieku laukumā ar 90:74 uzvarēja “Latvijas Universitāti”.

Tikmēr “Ogre” otrdien Baltijas Basketbola līgā (BBL) mājās ar 90:60 sagrāva Kazahstānas vienību Atirau “Barsi”, bet LBL iepriekšējo maču aizvadīja pirms nedēļas, kad viesos ar 73:65 uzveica “Jēkabpili”. Ņemot vērā abus turnīrus, ogrēnieši nebija zaudējuši sešās spēlēs pēc kārtas, bet pēdējo neveiksmi cieta 18.novembrī, kad LBL ietvaros ar 81:85 piekāpās “Valmiera”/ORDO komandai. Savukārt pirmais zaudējums LBL čempionātā tika piedzīvots novembra sākumā pret “Jūrmalu” (83:86).

LBL kopvērtējumā līderei “Ventspils” ir 12 uzvaras 12 mačos. Ar deviņām uzvarām seko “Ogre”, septiņi panākumi deviņos mačos ir “VEF Rīga” basketbolistiem, kamēr astoņi panākumi 11 cīņās ir “Jūrmalai”.

Pirmajam četriniekam ar piecām uzvarām 11 spēlēs seko “Betsafe”/”Liepāja”, kamēr tai ar divām uzvarām astoņos mačos seko “Valka”/”Valga”. Uzreiz aiz pirmā sešinieka ar trim uzvarām 13 cīņās ir “Latvijas Universitāte” un “Valmiera”/ORDO komandām ir pa trim uzvarām 13 dueļos, savukārt turnīra tabulu ar diviem panākumiem 13 dueļos noslēdz “Jēkabpils”.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr “VEF Rīga” spēlēs trīs apļus, bet “Valka”/”Valga” – divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Šajā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”, kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.