“Ventspils” basketbolisti neiekļūst Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs 0

Latvijas vicečempione “Ventspils” otrdien izšķirošajā cīņā par vietu Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas astotdaļfinālā savā laukumā zaudēja Grieķijas komandai Saloniku PAOK, tādējādi sezonu turpinās FIBA Eiropas kausā, kas ir līmeni zemāks turnīrs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

“Ventspils” cīņā par vietu B apakšgrupā cieta zaudējumu ar rezultātu 59:80 (19:23, 17:23, 18:21, 5:13).

“Ventspils” basketbolisti pirmajā ceturtdaļā ātri nonāca iedzinējos. Otrā puslaika sākumā Latvijas klubs pietuvojās līdz mīnus vienam punktam, taču nespēja uzlabot aizsardzību un lauzt cīņas gaitu, kā rezultātā pretinieki atkal pakāpeniski palielināja savu pārsvaru, “Ventspilij” ciešot zaudējumu.

Ventspils komanda ar sešām uzvarām 14 spēlēs ieņēma piekto vietu, kamēr PAOK ar septiņiem panākumiem iekļuva pirmajā četriniekā. Lai iekļūtu “play-off”, ventspilniekiem bija jāizcīna uzvara.

FIBA Čempionu līgas un FIBA Eiropas kausa astotdaļfinālu pāru izlozes notiks nākamajā trešdienā.

“Ventspils” rindās rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Emanuēls Ubilla, pa astoņiem punktiem sameta Māris Gulbis un Roberts Freimanis, bet pa sešiem punktiem guva Dominess Bērnets un Juļs Juciks.

Tikmēr pretiniekiem 13 punktus guva Vangelis Margaritis, kamēr 12 punkti un desmit bumbas zem groziem bija Usmanam Krubellija, bet 11 punkti un 13 atlēkušās bumbas bija Lakija Džonsa kontā.

Sakontēji bija informācija, ka mājiniekiem šajā mačā nāksies iztikt bez traumētajiem Aigara Šķēles un amerikāņa Maika Brusevica, taču latviešu aizsargs devās laukumā. Tāpat laukumā atgriezās Freimanis, kuram arī bija savainojums.

PAOK jau pirmajā uzbrukumā realizēja tālmetienu, uz ko ar diviem punktiem atbildēja Rolands Zaķis. Spēles pirmās četras minūtes ritēja līdzvērtīgā cīņā, bet, kad komandas bija tikušas pāri pusei no pirmās ceturtdaļas, viesi pēc izrāviena 10:0 iekrāja astoņu punktu pārsvaru (15:7). Ceturtdaļas priekšpēdējā minūtē lietuvietis Juļs Juciks ar tālmetienu un Aigars Šķēle pretinieku handikapu samazināja līdz trim punktiem (16:19), bet spēles pirmo nogriezni kurzemnieki zaudēja ar rezultātu 19:23.

Otrajā ceturtdaļā mājinieki vairāk kā trīs minūtes nespēja iekarot pretinieku grozu un nonāca iedzinējos jau ar 19:33. Otrās ceturtdaļas otrajā pusē laukuma saimnieki sasparojās abos laukuma galos un trīs minūtes pirms puslaika beigām pēc Ingus Jakoviča metiena pretinieku pārsvars tika samazināts līdz viencipara skaitlim (33:42). Vēlāk pretinieki atkal nedaudz palielināja pārsvaru, bet puslaika pārtraukumā komandas devās, “Ventspilij” atrodoties iedzinējos ar 36:46.

Otro puslaiku “Ventspils” iesāka ar izrāvienu 9:0, trešajā minūtē Emanuēlam Ubillam pretinieku pārsvaru samazinot tikai līdz vienam punktam (45:46). Tiesa, PAOK neļāva “Ventspilij” pārņemt vadību, nepilnas trīsarpus minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām panākot septiņu punktu handikapu (57:50), bet minūti vēlāk jau plus desmit punktus (62:52). Turpinājumā “Ventspils” stūrmanis Roberts Štelmahers paņēma minūtes pārtraukumu un nedaudz vēlāk abu komandu basketbolisti pēc Zaķa pārkāpuma apmainījās pāris asiem vārdiem, taču mača gaitu lauzt tas nepalīdzēja, mājiniekiem pirms ceturtās ceturtdaļas atrodoties iedzinējos ar 54:67.

Ceturtās ceturtdaļas piektajā minūtē Māris Gulbis ar vienu “sodiņu” pietuvināja “Ventspili” līdz mīnus desmit punktiem (59:69). Tiesa, pēc pāris minūtēm PAOK pārsvars sasniedza 15 punktus – 74:59 pretinieku labā. Turpinājumā “Ventspils” nespēja sadeldēt pārsvaru un cieta zaudējumu ar rezultātu 59:80.

Turnīra B apakšgrupā pa 12 uzvarām 14 cīņās bija Vācijas komandai Ludvigsburgas “MHP Riesen” un iepriekšējās sezonas čempionei Tenerifes “Iberostar”, kas abas reizes zaudējusi tieši ventspilniekiem. Grupu vadošo komandu spēlēs virsroku guva “MHP Riesen”, tādējādi Vācijas klubs ieņēma pirmo vietu, bet Spānijas vienība bija trešā. Līdz ar uzvaru Ventspilī PAOK pakāpās uz trešo vietu, kamēr ceturtā bija Lietuvas vienība Klaipēdas “Neptūnas”, abām komandām tiekot pie septiņām uzvarām un dalības FIBA Čempionu līgas astotdaļfinālā.

Tikmēr “Ventspils” un Francijas čempione Šalonas pie Sonas “Elan” izcīnīja pa sešām uzvarām, abām komandām sezonu turpinot FIBA Eiropas kausā. Savstarpējos mačos pārāki bija ventspilnieki, līdz ar to Latvijas klubs ieņēma piekto vietu, kamēr Francijas vienība – sesto. Tālāk ar četrām uzvarām bija Rolanda Freimaņa pārstāvētā Turcijas komanda “Gaziantep”, bet turnīra tabulu ar divām uzvarām noslēdza Itālijas klubs Kapo d’Orlando “SikeliArchivi”, kurā sezonu iesāka latvietis Artūrs Strautiņš.