“Ventspils” basketbolisti noliek BBL čempionu pilnvaras 0

Latvijas vicečempione “Ventspils” Baltijas Basketbola līgas (BBL) ceturtdaļfināla otrajā spēlē sestdien savā laukumā uzvarēja Lietuvas vienību “Šiauliai”, tomēr divu maču summā piedzīvoja zaudējumu un bija spiesta nolikt savas BBL čempionu pilnvaras.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns

Aizvadītajā mačā “Ventspils” bija pārāka ar 71:68 (21:20, 26:20, 9:15, 15:13), bet divu maču summā piekāpās ar 131:134.

Spēles otrajā ceturtdaļā mājinieki vairākas reizes panāca septiņu punktu pārsvaru, bet trešās ceturtdaļas beigās izsēja iekrāto deviņu punktu handikapu. Pusotru minūti pirms mača beigām ventspilnieki bija vadībā ar pieciem punktiem, tomēr visi atlikušie mēģinājumi panākt nepieciešamo pārsvaru nebija sekmīgi.

“Ventspils” komandas labā 14 punktus guva Ronalds Zaķis, bet 13 punktus iekrāja amerikānis Džerajs Grānts.

Kā zināms, abu vienību pirmajā cīņā “Ventspils” basketbolisti izbraukumā ar 60:66 atzina “Šiauliai” vienības pārākumu.

Abas komandas šosezon savā starpā tikās arī apakšgrupu turnīrā, kad oktobra beigās “Ventspils” izbraukumā zaudēja ar 68:84, bet februāra vidū revanšējās pretiniekiem ar 98:56.

Sekojošā izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā pašreizējie BBL čempioni “Ventspils” pēc minimālas neveiksmes pirmajā mačā divu cīņu summā ar 150:122 pieveica Lietuvas komandu Panevēžas “Lietkabelis”, bet “Šiauliai” divreiz pārliecinoši pieveica Kazahstānas komandu Atirau “Barsi”.

Pusfinālā “Šiauliai” tiksies ar Somijas klubu Tamperes “Pyrinto”, kas divu spēļu summā ar rezultātu 188:156 uzvarēja Lietuvas komandu Ķēdaiņu “Ņevežis”.

Kā zināms, par pirmo pusfināla dalībnieci kļuva Prienu “TonyBet” komanda no Lietuvas, kas divreiz pieveica Latvijas saspēles vadītāja Edgara Jeromanova pārstāvēto Zviedrijas vienību Norčēpingas “Dolphins”, bet tā pusfinālā gaida latvieša Ingus Bankevica pārstāvētās Lietuvas vienības Pasvāles “Pieno žvaigzdes” un pēdējā laikā ļoti sekmīgi spēlējošās Igaunijas komandas Tartu TU/”Rock” dueļa uzvarētāju. Šī dueļa pirmajā mačā TU/”Rock” tika pie panākuma savā laukumā ar 77:64, bet atbildes mačs notiks vien 21.martā, jo pirms tam Tartu komandai jāizspēlē Eiropas Izaicinājuma kausa ceturtdaļfināla mači.

No pārējiem Latvijas klubiem BBL “Valmiera”, “Liepāja”/”Triobet”, “Barons kvartāls” un “Jēkabpils” apstājās jau pēc pirmās izslēgšanas turnīra kārtas.