“Ventspils” basketbolisti sasniedz FIBA Eiropas kausa astotdaļfinālu 0

Latvijas vicečempione basketbolā “Ventspils” FIBA Eiropas kausa izšķirošajā cīņā par vietu astotdaļfinālā trešdien ar 69:62 (23:18, 20:17, 14:13, 12:14) izbraukumā pieveica Bulgārijas klubu Sofijas “Lukoil Academic”, nodrošinot sev pirmo vietu apakšgrupā.
Tikmēr otrā P apakšgrupas mačā Čehijas čempionvienība Nimburkas ČEZ ar 84:57 (30:13, 25:15, 11:22, 18:7) savā laukumā pārspēja Beļģijas komandu Antverpenes “Giants”.
Otrajā posmā P apakšgrupā ar četrām uzvarām sešās spēlēs uzvarēja “Ventspils”, bet otrā ar tikpat panākumiem bija “Giants”, taču Latvijas klubam bija labāki rādītāji savstarpējās spēlēs. Trešā ar trim uzvarām bija ČEZ, bet “Lukoil Academic” kontā viena uzvara.
Trešdien notikušajā mačā rezultatīvākais “Ventspils” vienības rindās bija Kristaps Janičenoks, kurš guva 19 punktus, turklāt viņš iemeta četrus no deviņiem tālmetieniem. Ar 14 punktiem viņam palīdzēja Artis Ate, bet pa deviņiem punktiem guva Kvaimens Mičels un Alans Viginss, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas.
Tikmēr mājiniekiem ar 17 punktiem izcēlās Kvenss Teilors, bet Zeļko Zakičs iemeta 12 punktus un savāca deviņas bumbas zem groziem.
Pēc nospēlētām divarpus minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 4:4, bet “Ventspils” centra spēlētājs Andrejs Šeļakovs bija pamanījies iekrāt jau divas personiskās piezīmes. Jau pēc minūtes, pateicoties Mičela precīzajam tālmetienam, viesi panāca 9:5, bet vēl pusminūti vēlāk Janičenoks ar realizētu pustālo metienu panāca sešu punktu pārsvaru.
Tiesa, turpinājumā ventspilnieku metieni bija neprecīzi un “Lukoil Academic” ātri panāca neizšķirtu 11:11. Četras minūtes pirms ceturtdaļas beigām komandas apmainījās ar divpunktu metieniem, taču Demjers Pitss un Janičenoks panāca 17:13. Mājinieki gan ātri izlīdzināja rezultātu (18:18), bet aiz tālmetiena līnijas precīzs bija Māris Gulbis, kamēr pusminūti vēlāk Andrejs Gražulis panāca 23:18, ar šādu rezultātu noslēdzoties pirmajam ceturksnim.
Otro spēles nogriezni ar precīzu tālmetienu sāka Janičenoks (26:18), taču mājinieki pamazām atspēlēja pārsvaru un pietuvojās līdz punkta deficītam (26:27). “Ventspils” trīsarpus minūšu laikā bija guvusi tikai punktu, bet tad Janičenoks guva vēl trīs punktus, turklāt ieguva tiesības izpildīt arī soda metienu, ko realizēja (31:26). Nedaudz vēlāk Šeļakovs nopelnīja savu trešo piezīmi, tomēr guva arī punktus, atjaunojot piecu punktu pārsvaru (33:28).
Turpinājumā vēlreiz precīzs bija Janičenoks, kā arī “Lukoil Academic” spēlētājs Dimitars Dimitrovs un ventspilnieks Artis Ate apmainījās realizētiem tālmetieniem (38:31). Pusotru minūti pirms pārtraukuma Šeļakovs panāca jau deviņu punktu pārsvaru (41:32), tomēr mājinieks Pavļins Ivanovs izpildīja precīzu tālmetienu. Savukārt puslaika pēdējās sekundēs Ate pēc Viginsa neprecīza trīspunktu metiena bija pirmais pie atlēkušās bumbas un panāca rezultātu 43:35.
Pēc pārtraukuma viesi atgriezās ar Viginsa, Ates un Šeļakova metieniem (49:35), bet Sofijas klubs divu minūšu laikā nespēja gūt punktus, kā dēļ bija vajadzīgs minūtes pārtraukums. Pirmos punktus otrajā puslaikā mājinieki guva vien pēc četrām nospēlētām minūtēm, kad “trejaci” iemeta Kvenss Teilors, bet “Lukoil Academic” atradās iedzinējos ar 38:52. Turklāt nesekmīgi uzbruka arī ventspilnieki, kuri neguva punktus vairāk kā trīs minūtes, viesu pārsvaram sarūkot līdz astoņiem punktiem (52:44).
Bulgārijas vienības basketbolistu veiktais septiņu punktu izrāviens lika “Ventspils” galvenajam trenerim Kārlim Muižniekam izšķirties par minūtes pārtraukumu, uzreiz pēc kura Ate atjaunoja desmit punktu pārsvaru. Tiesa, turpinājums gan nebija tik sekmīgs, jo “Lukoil Academic” pietuvojās līdz sešu punktu atstatumam (48:54). Pusminūti pirms trešās ceturtdaļas beigām Gulbis iemeta divus punktus, turklāt realizēja arī nopelnīto soda metienu, viesiem pārtraukumā dodoties ar deviņu punktu pārsvaru.
Ceturtā ceturkšņa ievadā mājinieki atguva četrus punktus, tomēr pēc divarpus nospēlētām minūtēm Janičenoks iemeta tālmetienu, bet vēl pusminūti vēlāk no tālienes bija precīzs arī Ate (63:52). Turpinājumā “Ventspils” vairāk nekā trīs minūtes nespēja gūt punktus, pārsvaram sarūkot līdz pieciem punktiem. Divarpus minūtes pirms finālsvilpes “Lukoil Academic” pietuvojās līdz četru punktu atstatumam (60:64), tomēr divreiz precīzs no soda metiena līnijas bija Mičels. Tāpat četri punkti komandas šķīra minūti pirms pamatlaika beigām, bet Janičenoks aukstasinīgi iemeta savu kārtējo tālmetienu. Pēdējā spēles minūtē komandas punktus neguva, tādējādi uzvaru ar 69:62 svinēja ventspilnieki.
Astotdaļfinālā sērijā līdz divām uzvarām “Ventspils” sacentīsies ar O grupas otro labāko komandu Izraēlas vienību Rišonlecijonas “Maccabi Rand Media”. Pirmā spēle norisināsies pēc divām nedēļām Ventspilī, bet atbildes mačs tiks aizvadīts nedēļu vēlāk. Nepieciešamības gadījumā trešā spēle notiks 2.martā Ventspilī.