“Ventspils” basketbolisti sīvā cīņā piekāpjas “Triumf” 0

Latvijas vicečempioni basketbolā “Ventspils” Eiropas Izaicinājuma kausa otrā posma trešajā spēlē, neskatoties uz neveiksmīgu pirmo puslaiku, otrdien ar rezultātu 66:71 (15:22, 14:17, 20:16, 17:16) līdzīgā cīņā savā laukumā piekāpās Krievijas komandai Ļubercu “Triumf”.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Šis ventspilniekiem bija otrais zaudējums trijās otrā posma spēlēs.

Rezultatīvākais Latvijas komandā ar 15 gūtajiem punktiem bija Māris Gulbis, bet 11 punktus pievienoja Jānis Timma.

Savukārt “Triumf” komandā pa 18 punktiem iemeta Korijs Higinss un Kails Lendrijs, kurš arī izcīnīja deviņas bumbas zem groziem.

Pirmos septiņus punktus mačā guva viesi, un visu pirmo ceturtdaļu viņiem bija aptuveni 5-7 punktu pārsvars, bet pēc desmit spēlētām minūtēm ventspilnieki zaudēja ar 15:22. Šajā laikā “Triumf” komandā jau deviņus punktus bija guvis serbu centrs Milovans Rakovičs.

Otrajā ceturtdaļā “Triumf” komanda guva pirmos punktus, pārsniedzot desmit punktu pārsvaru. Turpinājumā tiesneši regulāri strīdīgās epizodēs sodīja ar noteikumu pārkāpumiem ventspilniekus, kuri nokļuva iedzinējos arī ar 15 punktiem, bet pēc puslaika mājinieki zaudēja ar 29:39.

Otrajā spēles daļā jau ventspilnieki sāka darboties arvien pārliecinošāk – pēc trešās ceturtdaļas mājinieki bija pietuvojušies līdz 49:55, bet izšķirošās desmitminūtes sākumā – otrajā minūtē – “Ventspils” komanda zaudēja vairs tikai ar 54:55. Savukārt vēl pēc brīža Sanda Valtera tālmetiens pirmoreiz cīņā mājiniekiem deva vadību.

Pirmos punktus ceturtajā ceturtdaļā “Triumf” guva vien piektajā minūtē, bet turpinājumā līdz pat cīņas beigām mačs ritēja ļoti saspringts. Pēdējā minūte sākās neizšķirti (64:64), bet viesiem divus punktus ar sodu guva kanādiešu spēka uzbrucējs Lendrijs, turklāt sekojošajā uzbrukumā “Ventspils” zaudēja bumbu. Pie rezultāta 66:69 “Ventspils” pēdējās sekundēs ļoti apgrūtināja “Triumf” darbības, tomēr bumbu tā arī pārķert neizdevās un tika ciesta neveiksme.

Vēl vienā Eiropas Izaicinājuma kausa K apakšgrupā vēlāk otrdien “Dijon Basket” uzņems “Royal”. Grupas kopvērtējumā pašlaik līdere ar divām uzvarām divos mačos ir “Royal”, tai ar divām uzvarām trijos mačos seko “Triumf” komanda, trešajā vietā ir ventspilnieki, savukārt “Dijon Basket” cietusi zaudējumus abās līdz šim aizvadītajās cīņās.

Otrajā posmā pēc divu apļu turnīra divas labākās vienības no katras grupas kvalificēsies ceturtdaļfinālam, kurā uzvarētājs tiks noskaidrots sērijā līdz divām uzvarām.