Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
19. februāris, 2014
Drukāt

Ventspils brīvostā atklāts sauskravu terminālis kokmateriālu pārkraušanai

Foto: J.PresņikovsFoto: J.Presņikovs

Trešdien Ventspilī atklāts sauskravu terminālis, kurā ieguldīti 13,4 miljoni eiro un kas ir viena no nozīmīgākajām pēdējo gadu infrastruktūras būvēm Ventspils brīvostā, portālu “LA.lv” informēja pašvaldībā.

Trešdien pie jaunā termināļa piestātnes jau pietauvojās pirmais kuģis – 99,95 metrus garais “Transsonoro”, kurā ar iekrāvēju “Multi Docker” simboliski iekrauta pirmā šķeldas krava.

Jaunais sauskravu terminālis Ventspils brīvostā uzbūvēts Ventas kreisajā krastā starp Ventas tiltu un Apvedtiltu. Termināli no Ventspils brīvostas pārvaldes nomās SIA “Ventplac”, kas līdz šim pārkrāva un uzglabāja kokmateriālus SIA “Noord Natie Ventspils Terminals” teritorijā.

Sauskravu termināļa būvniecības projekta rezultātā izbūvēts moderns terminālis ar 300 metrus garu piestātni, pie kuras Ventas gultne padziļināta līdz astoņiem metriem. Kopējais kravu laukums izbūvēts piecu hektāru platībā. Tāpat izbūvēti jauni un rekonstruēti esošie dzelzceļa sliežu ceļi apmēram divu kilometru garumā.

Terminālī realizētas vairākas jaunas idejas, piemēram, piestātnē iegremdēta “stacija”, no kuras var pieslēgties pie ūdensapgādes un elektrības. Tāds risinājums nekur Latvijā pagaidām netiek izmantots, taču tas ļaus racionāli izmantot piestātnes teritoriju. Pateicoties piestātnē izbūvētajam dzelzceļam, klientiem varēs piedāvāt jaunu pakalpojumu – koksnes iekraušanu no vagoniem tieši kuģos.

Termināļa būvdarbus veica AS “BMGS”, autoruzraudzību – SIA “Witteveen+ Bos Latvia”. Daļu no sauskravu termināļa būvniecības kopējām izmaksām sedza ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums. Tas sasniedza 8,1 miljonu eiro, bet 5,3 miljoni eiro bija Ventspils brīvostas pārvaldes ieguldījums.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+