”Ventspils” cieš pirmo zaudējumu mājās FIBA Čempionu līgas sezonā 0

Latvijas vicečempione basketbolā “Ventspils” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas ceturtajā spēlē ar rezultātu 61:73 (16:23, 17:17, 17:18, 11:15) savā laukumā piekāpās Vācijas klubam Ludvigsburgas “MHP Riesen”, ciešot pirmo zaudējumu savā laukumā šosezon.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Viss mačs notika bez straujiem izrāvieniem, tomēr jau no pirmajām minūtēm vadībā bija “MHP Riesen” komanda, novedot dueli līdz uzvarai. Pirms trešdienas spēlēm apakšgrupā vien trijos no 13 mačiem bija uzvarējuši viesi, kuri tagad savu bilanci uzlabojuši.

Latvijas komandā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Aigars Šķēle, kamēr 11 punktus sameta amerikānis Emanuēls Ubilla.

Tikmēr “MHP Riesen” vienībai ar 16 punktiem palīdzēja Kerons Džonsons.

Vācijas komanda maču iesāka agresīvi un ceturtajā minūtē ventspilnieki jau nokļuva iedzinējos ar 4:12. Tam pēc minūtes pārtraukuma sekoja Riharda Lomaža tālmetiens, bet pāris minūtes vēlāk Ingus Jakoviča trejacis jau deficītu samazināja līdz 13:14. Tomēr nākamos septiņus punktus atkal iemeta vācieši un pēc pirmās ceturtdaļas Latvijas vienība zaudēja ar 16:23.

Otrajā ceturtdaļā ventspilnieki nespēja ievērojami pietuvoties un tās vidū mājinieki jau atradās iedzinējos ar 22:31. Kaut šīs ceturtdaļas laikā Latvijas komanda vairākkārt samazināja deficītu līdz 3-5 punktiem, puslaika beigās vācieši panāca arī vairāk nekā desmit punktu vadību. Tomēr pēc puslaika “Ventspils”, tāpat kā pēc pirmās ceturtdaļas, zaudēja ar septiņiem punktiem – 33:40.

Arī trešajā spēles nogrieznis spēles likteni neizmainīja. Tajā “Ventspils” basketbolisti neatlaida pretiniekus tālāk par desmit punktiem, bet paši divreiz pietuvojās līdz četriem punktiem. Šoreiz Latvijas vicečempioni galotni nenospēlēja pārliecinoši un pirms pēdējām desmit minūtēm bija iedzinējos ar 50:58.

Četras ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām Ludvigsburgas komandai nācās ņemt minūtes pārtraukumu, kad brīvs Šķēles tālmetiens ļāva ventspilniekiem pietuvoties līdz 59:64. Tomēr neko vairāk tā arī “Ventspils” basketbolistiem paveikt neizdevās, jo pretinieki atjaunoja aptuveni desmit punktu pārsvaru un pēdējā minūtē laukumā vairs intrigas nebija.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirmajā spēlē Ronalda Zaķa metiens septiņas sekundes pirms pamatlaika beigām nodrošināja ventspilnieku uzvaru 73:72 savā laukumā pār iepriekšējās sezonas čempioni Tenerifes “Iberostar” no Spānijas, bet nākamajā mačā tika ciests zaudējums 80:87 Lietuvas klubam Klaipēdas “Neptūnas”. Savukārt pirms nedēļas “Ventspils” savu skatītāju priekšā 78:77 pieveica iepriekšējās sezonas Francijas čempioni Šalonas pie Sonas “Elan”.

Tikmēr “MHP Riesen” šīs sezonas FIBA Čempionu līgu sāka vēl no kvalifikācijas, kur pārvarēja trīs kārtas, tiekot pie panākumiem visos sešos mačos.

Savukārt pamatturnīrā Ludvigsburgas klubs vispirms savā laukumā ar 103:70 uzvarēja Grieķijas komandu Saloniku PAOK, bet pēc tam viesos ar 72:82 piekāpās “Iberostar” basketbolistiem. Savukārt trešās kārtas mačā ar 95:83 savā laukumā pieveikta “Neptūnas”.

B apakšgrupā līdere ar trim uzvarām četros mačos ir tieši “MHP Riesen”, bet tai ar tādu pašu bilanci seko “Neptūnas”, kamēr divas uzvaras trijās cīņās patlaban ir “Iberostar”.

Pa divām uzvarām četros mačos ir Turcijas komandai “Gaziantep”, ko šonedēļ papildināja latvietis Rolands Freimanis, “Ventspilij” un “Elan”, kamēr septītā ar vienu uzvaru četrās cīņās ir PAOK, bet zaudējumus visās trijās spēlēs piedzīvojusi Artūra Strautiņa pārstāvētā Itālijas komanda Kapo d’Orlando “SikeliArchivi”.