Ventspils groza tīkliņi palika neskarti 0

LBL čempionāta ceturtajā fināla spēlē BK “Ventspils” ar 97:90 pārspēja “VEF Rīga”, sērijā samazinot rezultātu līdz 1-3.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

“Pirms spēles komandu aicināju iet cīnīties par savu karogu, kas šoreiz bija mūsu halles groza tīkliņi. Lai tie, pie kuriem visu sezonu esam trenējušies, šajā vakarā ar pretinieku rokām netiktu nogriezti,” pēc spēles LTV7 intervijā sacīja ventspilnieku treneris Gundars Vētra. Viņam šī ir otrā LBL fināla sērija kā galvenajam trenerim un pēc septiņām zaudētām spēlēm izcīnīta pirmā uzvara. Nākamā spēle svētdien notiks “Arēnā Rīga”.

Kā solījuši, ventiņi savā zālē rīdziniekiem uzvaru negrasījās dāvināt. Par to, ka savā zālē līdz pēdējam cīnīsies latvieši, šaubu nebija. Šoreiz kā īsti komandas līderi nospēlēja arī leģionāri, turklāt laukumā bija vienota un azartiska komanda. Pret pragmatiski spēlējošajiem rīdziniekiem tas deva pārsvaru katrā no pirmajām trīs ceturtdaļām. Vienubrīd ventspilnieku pārsvars sasniedza 24 punktus un šķita, ka kurzemnieku uzvara ir drošās rokās. Tikei ne šajā vakarā un jāsaka – arī ne šajā sezonā. Kā zaudēt vai atspēlēt spēles, kurās iznākums gandrīz skaidrs – to Ventspils šosezon rādījuši daudzkārt.

Kad ūdens bija pilna mute, “VEF Rīga” slīkt tomēr negribēja. Jaunas emocijas atrada līdz tam pieticīgi spēlējušie leģionāri, jaunas emocijas deva daži skarbāki Butauta vārdi. Kā vienā no minūtes pārtraukumiem vēl trešajā ceturtdaļā teica lietuviešu speciālists – zaudēt vairs nav ko. Presings pa visu laukumu, segšana pa diviem, tā dēvētie slazdi spēles pēdējo ceturtdaļu pārvērta par traku pakaļdzīšanos. Vienai komandai laiks skrēja vēja spārniem, otrai dila ļoti lēni. Ventspils bija nodrebējusi, bieži kļūdījās un spēles pēdējā minūtē vefiņš tika līdz piecu punktu deficītam. Spēles laikrādis ātrāk apstājas rīdziniekiem – viņi nepaspēja saglābt šķietami neglābjamo.

LBL ČEMPIONĀTA FINĀLS

BK “Ventspils” – “VEF Rīga” 97:90 (20:17, 42:31, 76:55). Jangs 26, Diane 21, Vilards, Abernetijs, Meiers pa 11, Strēlnieks 10, A. Bērziņš 5, Grejs 2; Janičenoks 20, Miledžs 19, K. Bērziņš 14, Jahovičs 12, Zavacks 11, Valters 8, Keins 4, Beilijs 2. Sērijā 1-3.