×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
13. maijs, 2017
Drukāt

Ventspils intriga pirms pašvaldību vēlēšanām (5)

1. Ar īpašu interesi

1no4
Ventspilslogo

Nu jau 23 gadi jeb seši pašvaldību sasaukumi pēc kārtas – tik ilgi Ventspils domes vadībā atrodas pašreizējais pilsētas mērs, partijas “Latvijai un Ventspilij” līderis Aivars Lembergs. (Patiesībā pat vēl ilgāk, ja pieskaitām viņa padomju laiku darbošanos Ventspils Tautas deputātu padomes izpildkomitejā.) Lemberga pozīcijas līdz šim nav spējuši satricināt ne politiskie sāncenši, ne pret viņu rosinātās krimināllietas, ne citi skandāli. Taču nemitīgā atrašanās līderpozīcijās parasti noved pie paš­apmierinātības un uzmanības zuduma, ko var izmantot konkurenti. Turklāt vairāki no viņiem (“Vienotība”, Nacionālā apvienība un Latvijas Reģionu apvienība) šoreiz apvienojušies kopīgā sarakstā ar pieredzējušo politiķi Ģirtu Valdi Kristovski priekšgalā. Savas pozīcijas Ventspilī pamazām nostiprina arī “Saskaņa”, kas mēra amatam virza pašreizējo Ventspils domes deputātu Vitaliju Truseviču. Tādēļ intriga šogad ir lielāka.

Uz Ventspils domi kandidē arī partija “KPV.LV” (partijas līderis Artuss Kaimiņš tomēr izlēmis šajās pašvaldību vēlēšanās ar Lembergu necīnīties, viņa vietā saraksta līdera pozīcija uzticēta pensionētam inženierim Ivaram Jansonam), partija “Alternative” ar domes deputātu Vladislavu Šafranski priekšgalā, “No sirds Latvijai” ar Jeļenu Gar­buzovu, kā arī partija “Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām” ar Dinu Šulcu. Tomēr ekspertu vērtējumu šoreiz lūdzām tikai par tiem trim kandidātiem, kam redakcijas ieskatā ir reālākās izredzes iekļūt pašvaldībā – Lembergu, Kristovski un Truseviču.

Ventspils domes vēlēšanām vienmēr pievērsta pastiprināta interese intrigas dēļ par to, vai kādam izdosies apdraudēt Lemberga pozīcijas. Tomēr ne kurš katrs gatavs atklāti vērtēt kandidātu piedāvājumu un izredzes – vairāki ekonomisti un politologi šoreiz atteica savu komentāru. Vēl grūtāk bija atrast Ventspilī kādu cilvēku, kurš nebūtu saistīts ar pašreizējo varu vai arī dedzīgs pretinieku nometnes atbalstītājs.

Kandidātus vērtē politologs un LU Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds, kā arī rakstnieks Andris Akmentiņš, kurš nu jau vairākus gadus ir ventspilnieks.

  1. Ar īpašu interesi
  2. Vitalijs Trusevičs
  3. Aivars Lembergs
  4. Ģirts Valdis Kristovskis

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ak tad ar Juusu sveetiibu ventspilnieki ,,beidzot atguus savu pashcienju,,? Juusu ambiicijaam nav intelekta seguma ! Par to liecina Juusu pashreklaama ! Arii Juus,Kristovska kungs nevarat buut droshs,ka nenokljuusit uz ,,apsuudzeeto sola,,…sevishkji taadaa valstii,kur taadi kaa Juus var kandideet uz ATBILDIIGIEM AMATIEM…

  2. Žēl Ventspils un latvijas! … uzpirktie mošķi raujas pie varas …

  3. Kristovski! No tevis saimnieks kā no mana peņa galdnieks. Izbaudi maita to ko tautai sagādāji!

  4. Divaini likumi,vai absoluta bezlikumiba kremla cekistu “investoru” gaume valda ES un NATO Valsti Latvija.Kriminaliem pretvalstiskiem cekistiem tiek dota iespeja iznicinat Latvijas Valsts Neatkaribu.

Draugiem Facebook Twitter Google+