Ventspils izstājas no Baltijas līgas 0

Baltijas basketbola līgas ceturtdaļfināla otrajā spēlē BK “Ventspils” savā laukumā ar 63:73 zaudēja Viļņas “Lietuvos Rytas” un sērijā piekāpās ar 0-2.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Lai uzvarētu tādas komandas kā “Lietuvos Rytas” un Baltijas līgas sezonu pagarinātu kaut par vienu spēli, jaunajiem ventiņiem savā labākajā līmenī būtu jānospēlē visas 40 minūtes un šajā līmenī būtu jābūt visiem komandas līderiem. Ja kāds no šiem komponentiem izkrīt, tad neko vairāk kā vāji mierinošu secinājumu – trīs līdzīgas ceturtdaļas un pieklājīgs sniegums – izdarīt nevaram.

Negatavi vai pārgatavi, bet pirmajā puslaikā ceturtdaļā no spēles laukuma saimnieki trāpīja vienu no 15 metieniem un spēles starta nogriezni pabeidza ar 5:18. Paši ventiņi nebija gatavi spēlei un tajā pat laikā “Lietuvos Rytas” pirmajās minūtēs visu salika kā plauktiņiem – kur pašu stiprās vietas, kur pretinieka vājās. Varēja manīt, ka Viļņas avīžniekus bija nokaitinājis un papildus motivāciju devis pāris dienu vecs zaudējums Kedaiņiem. Var teikt, ka Viļņas avīžnieki šajā spēlē visu atrisināja desmit minūtēs un atlikušajām laikā laukumā bez lieka uztraukuma iegūto pārsvaru nosargāja.

Atlikušās trīs ceturtdaļas laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa, tomēr tā kārtīgi apdraudēt lietuviešu uzvaru ventspilniekiem neizdevās. Tuvākais, kur Vētras padotie tika – 63:69 pēdējā minūtē. Tā arī zemā līmenī palika divpunktu metienu precizitāte (41/14 jeb 34%), pavisam klusa diena (no spēles 6/0) Džamaram Jangam, mazliet zaudēts grozs, tikai astoņas rezultatīvas piespēles. Arī statistika rāda, ka zaudējums ir likumsakarīgs un Baltijas basketbola līgas sezona BK “Ventspils” komandai ir galā. Atgādināšu, ka kluba vadības pirms sezonas izvirzītais uzdevums bija iekļūšana labāko trijniekā.

Baltijas līgas finālturnīrā pusfinālā “VEF Rīga” pretinieki būs “Lietuvos Rytas”; “Žalgiris” tiksies ar “Šiauliai”. Finālturnīra norises vietu līgas vadība vēl nav nosaukusi, uz rīkošanu pieteikušies arī “VEF Rīga”.

BALTIJAS BASKETBOLA LĪGA

Ceturtdaļfināls

BK “Ventspils” – “Lietuvos Rytas” 63:73 (5:18, 20:34, 42:56). Grejs 14, Bērziņš 11, Abernetijs, Diane pa 9, Meiers 8, Zaķis 4, Jangs, Laksa pa 3, Vilards 2; Valančūns, Katelins pa 14, Seibutis 13, Rasičs 12, Raiss 9, Babrausks 7, Jomants, Samardziskis pa 2. Sērijā 0-2.

LBL ČEMPIONĀTS

“Jūrmala/Fēnikss” – BK “Valmiera” 80:72 (15:22, 40:45, 67:62). Ozols 21, Jonāts 15+12AB, Čoders 10; Porziņģis 29, Elksnis 10, Lukass, Virsis pa 9.

Tabulā: 1. “VEF Rīga” 14-1, 2. BK “Ventspils” 14-1, 3. “Liepājas lauvas” 16-8, 4. BK “Valmiera” 13-13, 5. “LU” 12-13, 6. BK “Jelgava” 11-15, 7. “BA Turība” 9-17, 8. “Jūrmala/Fēnikss” 9-16, 9. U-18 izlase 1-15.