×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

“Ventspils” komandu iekļauj Eiropas kausa izcīņas dalībnieku rindās

bkventspils.lvbkventspils.lv

Pagājušās sezonas Latvijas spēcīgākais basketbola klubs “Ventspils” iekļauts nākamās sezonas Eiropas kausa izcīņas dalībnieku rindās, pavēstījuši rīkotāji.

Ceļazīme uz Eiropas otro prestižāko klubu basketbola turnīru “Ventspils” komandai pienācās pēc izcīnītās pirmās vietas “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempionātā. Kluba vadība gan pirms pieteikšanās vispusīgi izvērtējusi visus līdzdalības aspektus, tomēr galu galā visas iesaistītās puses vienojušās par ventspilnieku pārcelšanos uz šīm sacensībām.

Iepriekš “Ventspils” komanda startējusi Eiropas Izaicinājuma kausa turnīrā, kas ir trešās prestižākās kontinenta sacensības.

Uz dalību Eiropas kausa izcīņā cerēja arī Latvijas vicečempioni “VEF Rīga”, tomēr pēc viņu neiekļaušanas dalībnieku rindās sagaidāms, ka komanda nākamajā sezonā sacentīsies Eiropas Izaicinājuma kausā. Šajā turnīrā piedalīties plāno arī “Liepāja”/”Triobet”.

Iepriekš Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB) pauda vēlmi, lai “Ventspils” bez Eiropas kausa startētu vēl tikai vienā atsevišķā turnīrā. Skaidrs, ka “Ventspils” piedalīsies LBL čempionātā, kas automātiski aizpildītu viena papildu turnīra vietu. Tomēr klubs vēlas turpināt startēt arī Baltijas Basketbola līgā (BBL), bet pret to iebilst ULEB.

Pašlaik vēl nav skaidrības par nākamās sezonas BBL turnīra formātu, tāpēc šis jautājums ir atlikts. Izskanējuši pieņēmumi, ka jaunais BBL formāts ļautu “Ventspils” komandai sacensībās iesaistīties no kāda vēlāka posma, tomēr skaidrības šajā jautājumā nav.

Pašlaik ir zināmas 29 no 36 nākamās sezonas Eiropas kausa izcīņas dalībniecēm. Pārējās septiņas vietas ieņems komandas, kas nepārvarēs nākamās sezonas ULEB Eirolīgas turnīra kvalifikācijas sacensības.

Iepriekš Eiropas kausa izcīņā piedalījās 48 klubi, bet nākamajā sezonā dalībnieki regulārajā čempionātā tiks sadalīti divās reģionālajās konferencēs, kas samazinās klubu ceļošanas izmaksas un pārbraucienos pavadīto laiku.

Regulārajā turnīrā komandas tiks sadalītas sešās grupās, pa sešām vienībām katrā. Komandu sadalījums pa grupām tiks veikts, ievērojot reģionālās pārstāvniecības principu. Pēc divu apļu turnīra katras grupas četras labākās vienības kvalificēsies otrajam posmam, kur tām pievienosies astoņas ULEB Eirolīgas pirmo posmu nepārvarējušās vienības.

Otrajā posmā 32 klubi tiks sadalīti astoņās apakšgrupās, pa četrām komandām katrā. Pēc divu apļu turnīra katras grupas divas labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēļu turnīrā, kur visas kārtas tiks aizvadītas ar uzvarētāju noteikšanu divu spēļu summā.

Starp Eiropas kausa izcīņas dalībniecēm ir arī Kristapa Porziņģa pārstāvētā Spānijas komanda Seviljas “Cajasol”, Ojāra Siliņa pārstāvētais Itālijas klubs Redžo di Emīlijas “Grissin Bon” un Serbijas vienība Belgradas “Partizan” ar Dāvi Bertānu ierindā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+