Kultūrpolitika
Novados

Ventspils Krievu biedrība lūdz aizliegt mūziklu par Herbertu Cukuru 16

Publicitātes foto

Apsverot situāciju sakarā ar notikumiem Ukrainā, un, saņemot informāciju par gaidāmo mūzikla “Cukurs. Herberts Cukurs” pirmizrādi 12.oktobrī Ventspilī, Ventspils Krievu biedrība paudusi uzskatu, ka šāda pasākuma organizēšana šobrīd var izraisīt nevēlamas sekas, informē biedrības pārstāvis Vasilijs Ginko.

Kā uzskata biedrības valde, attieksme sabiedrībā pret šāda veida akcijām ir saasinājusies kā nekad agrāk. “No Ukrainas notikumu fona raugoties, brīvprātīgā leģionāra Herberta Cukura no “Arāja komandas” slavināšana, tādā vai citādā veidā, noteikti izraisīs negatīvu reakciju, izveidos negatīvu priekšstatu pasaules sabiedrības acīs par Ventspils pilsētu un Latviju kopumā,” teikts biedrības paziņojumā.

“Mēs protestējam pret jebkuriem publiskiem pasākumiem, kas saistīti ar Latvijas tumšākajām vēstures lappusēm – “Arāja komandas” policijas vienības darbību, vienības, kura piedalījās ebreju un citu Latvijas iedzīvotāju iznīcināšanā,” uzsver biedrībā.

Saistītie raksti

Cilvēkus, kuri, neatkarīgi no iemesliem, cīnījās fašistu vienībās pret PSRS, ASV, Angliju un citām antihitleriskās koalīcijas valstīm, sabiedrība nedrīkst slavināt, teikts atklātajā vēstulē.

“Mēs atgādinām, ka Nirnbergas tribunāls jebkuru darbību SS atzina par noziedzīgu.
Ventspils Krievu biedrības locekļu vārdā izsakām protestu pret šāda veida pasākuma organizēšanu un pieprasām aizliegt to rīkot,” uzskata biedrībā.

LA.lv