Kultūra
Kultūrpolitika

Ventspils mūzikas skolas celtniecību plāno pabeigt nākamgad0

Foto: Dzintra Jūra/ Oskars Jūra

Piektdien, 23. februārī, nosvinēti jaunās Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas spāru svētki, LA.lv uzzināja Ventspils domē.

Ventspils Mūzikas vidusskolas, kurā atradīsies arī koncertzāle, ēkas būvniecību plānots pabeigt aptuveni gada laikā, bet pēc tam vēl četri mēneši būs nepieciešami ērģeļu montēšanai, šodien preses konferencē pirms jaunās ēkas spāru svētkiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs (“Latvijai un Ventspilij”).

Gada laikā, aktīvi veicot ēkas būvniecību, samontēta lielākā daļa jumta tērauda konstrukciju, tieši spāru svētkos sasniedzot ēkas konstrukcijas augstāko atzīmi.

Konstruktīvi šobrīd pilnībā izbūvēta ēkas tehnisko telpu daļa, mazā zāle, kā arī ātrija zona ar administratīvajām telpām un bibliotēku. Tāpat izbūvētas 85 % Mūzikas vidusskolas nodarbību telpas, martā plānojot pabeigt arī atlikušo trešā un ceturtā stāva tehnisko telpu izbūvi, ēkas rietumu pusē.

Martā arī tiks uzsākti skatuves tehnoloģiju izbūves darbi. Lielajā zālē būs transformējama skatuves zona, kas palīdzēs zāli pielāgot dažādu koncertu vajadzībām, bet mazajā zālē būs transformējama siena – atverot īpašas durvis, tā pārtaps par brīvdabas skatuvi.

Galerijas nosaukums

Spāru svētkus ieskandināja Ventspils Mūzikas vidusskolas sitaminstrumentu ansamblis, Lielās mūzikas balvas nominanta Guntara Freiberga vadībā. Atzīmējot šo notikumu, uz ēkas jumta siju konstrukcijas tika piestiprināta metāla plāksne ar norādi “Ventspils Mūzikas vidusskola un koncertzāle spāru svētkos”, simboliski norādot, ka ēkas būvniecība ir pusē.

Fakti par Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēku:

  • jaunās Valsts Ventspils Mūzikas vidusskolas ar koncertzāles funkciju ēkas kopējā platība būs 6 883 m2 – 76% ēkas paredzēts skolas vajadzībām, bet 24% – komerciālo un nekomerciālo koncertzāles funkciju īstenošanai;
  • ēkas būvniecības darbus veic pilnsabiedrība “Merks – Ostas celtnieks”, bet būvprojekts tika izstrādāts arhitekta Deivida Kuka pārstāvētajā “Haascookzemmrich Studio 2050” birojā;
  • ēkas augstākais punkts ir 24 m, kopējais apbūves laukums pārsniedz 5 000 m2.
LA.lv