“Ventspils” nodrošina pirmo vietu LBL regulārajā turnīrā 0

Pašreizējie valsts čempioni “Ventspils” trešdien izbraukumā ar 77:68 (17:18, 15:12, 21:21, 24:17) Kurzemes derbijā pieveica “Liepāja”/”Triobet” un nodrošināja pirmo vietu “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā turnīra kopvērtējumā.
“Ventspils” kluba sastāvā pa 17 punktiem iemeta Žanis Peiners un Džerajs Grānts, kuram arī 11 atlēkušās bumbas. Tikmēr 12 punktus pievienoja Trojs Bārnīss.
Savukārt “Liepāja”/”Triobet” rindās 18 punktus guva Lauris Blaus, bet par vienu mazāk guva Mareks Jurevičus.
Kā jau varēja gaidīt, starp abām komandām tika aizvadīta spraiga spēkošanās, cīņai ritot punkts punktā. Trīs minūtes līdz pirmā puslaika beigām ventspilniekiem izdevās izvirzīties vadībā ar 30:26, taču atlikušajā laikā viņi neguva ne punkta, kas vadību jau ļāva pārņemt “Liepāja”/”Triobet” – 32:30 pēc pirmā puslaika par labu mājiniekiem.
Otrā puslaika sākums aizritēja pēc līdzīga scenārija, vienībām aizvadot spraigu dueli. Tomēr noslēdzošo ceturksni labāk sāka “Ventspils”, 34.minūtē panākot astoņu punktu handikapu (63:55). Liepājnieki metās atspēlēties, taču tas nebija diez ko sekmīgi, jo mazāk nekā trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Grānts panāca jau 72:60 par labu “Ventspils” komandai.
Nākamajos uzbrukumos “Liepāja”/”Triobet” guva sešus punktus pēc kārtas un atkal atjaunoja intrigu, kad līdz pamatlaika beigām bija atlikušas mazāk nekā divas minūtes. Tiesa, mājiniekiem tā arī neizdevās pietuvoties tiktāl, lai varētu atkal iesaistīties cīņā par uzvaru.
Šī “Ventspils” komandai bija pēdējā spēle šīs sezonas regulārajā turnīrā, bet uzvara tajā ļaus izslēgšanas spēles sākt no pusfināla fāzes. Tikmēr liepājnieki LBL pamatturnīru noslēgs trešajā pozīcijā, lai gan vēl viens mačs viņiem vēl jāaizvada.
Abas vienības LBL turnīrā šosezon pirms tam bija tikušās vienreiz, kad pagājušā gada novembrī uzvaru ar 81:76 viesu laukumā izcīnīja “Liepāja”/”Triobet”.
Liepājas klubam pēc zaudējuma “Ventspilij” pārtrūkusi piecu uzvaru sērija.
Jau vēstīts, ka pirms tam trešdien vietu LBL izslēgšanas spēlēs nodrošināja “Barons”/LDz komanda, tādejādi ir zināmas visas sešas “play-off” dalībnieces.
Zināms, ka izslēgšanas spēles no pusfināla sāks “Ventspils” un “VEF Rīga”, bet ceturtdaļfināla pāros “Liepāja”/”Triobet” tiksies ar “Barons”/LDz, bet “Jūrmala”/”Fēnikss” spēkosies ar “Jēkabpili”, tādejādi atkārtojot pagājušās sezonas bronzas sēriju.
Regulāro turnīru līderes godā ar 15 uzvarām 18 spēlēs noslēdza valsts čempione “Ventspils”, bet otrajā vietā ar astoņiem panākumiem desmit cīņās ir “VEF Rīga” komanda, kurai ar 23 panākumiem 30 mačos seko “Liepāja”/”Triobet”.
“Jūrmala”/”Fēnikss” ar 17 uzvarām 29 cīņās ir ceturtā, piektajā vietā ar 16 uzvarām 30 spēlēs atrodas “Jēkabpils”, bet “Barons”/LDz ieņem sesto pozīciju ar 15 uzvarām.
Tikmēr “Valmiera” un “Jelgava” ar 13 uzvarām 30 mačos atrodamas attiecīgi septītajā un astotajā vietā, bet pastarīšu “Latvijas Universitātes” un “Saldus” rēķinā ir pa septiņām uzvarām.
Kā ziņots, Latvijas U-18 izlases bāzes komanda, kuru iepriekš sauca “LMT Basketbola akadēmija”, šīs sezonas LBL turnīrā tā arī neiesaistīsies, jo komandai netika atrasts sponsors. Sākotnēji ieplānoto divu apļu vietā tā no janvāra cerēja sacensties vienā aplī.
Regulārajā čempionātā “VEF Rīga” ar “Ventspili” aizvadīs divas spēles, bet ar visām pārējām komandām spēlēs vienu apli izbraukumā. “Ventspils” vienība ar visām komandām izspēlēs divus apļus, bet pārējās komandas savā starpā sacentīsies četras reizes. Vietu kārtību noteiks uzvarēto spēļu procents.