×
Mobilā versija
-12.5°C
Diāna, Dina, Dins
Sestdiena, 24. februāris, 2018
19. septembris, 2017
Drukāt

Ventspils novadā sumina simtgadnieci Lūciju Klaivu

simtgadniece_jurkalne

Sociālajā ilgstošās aprūpes un rehabilitācijas centrā Jūrkalnē, kuru pašvaldība iznomā biedrībai “Cilvēks cilvēkam”, Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks sveica Lūciju Klaivu, kurai 17. septembrī palika 100. Apsveikumu ilgdzīvotājai bija atsūtījis arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks īsā uzrunā teica, ka astoņu laikā, kopš viņš ir domes priekšsēdētājs, šī ir piektā reize, kad viņš sveic simtgadnieci: “Tas ir liels gods, jo īpaši tagad, kad runājam par Latvijas simtgadi, tādēļ katra atmiņa, ko atceras simtgadnieki, veido mūsu valsts vēsturi.”

Pie svētku galda satikās ne tikai oficiālās amatpersonas, tostarp Sociālā dienesta vadītāja Inta Rudbaha, bet arī etnogrāfiskā ansambļa “Maģie suiti” pārstāves, kā arī ilgdzīvotājas tuvinieki. Savu bērnu Lūcijai Klaivai nav, bet viņa izaudzinājusi audžumeitu Annu Osipenko, tādēļ var lepoties ar vairākiem mazdēliem un mazmazdēlu.

Sociālajā ilgstošās aprūpes un rehabilitācijas centrā Jūrkalnē gada laikā, kopš atvērta iestāde, Lūcija Klaiva ir pirmā simtgadniece, savukārt biedrības “Cilvēks cilvēkam” centrā Pāvilostā kādai ilgdzīvotājai ir 104 gadi. Vecākajai Ventspils novada iedzīvotājai Lūcijai Tomkalnei ir 103 gadi, viņa dzīvo sociālo pakalpojumu centrā Usmā.

Ventspils novada pašvaldība simtgadniekiem dzimšanas dienā dāvina 200 eiro. Ilgdzīvotāji tos saņem arī katrā nākamajā dzimšanas dienā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+