×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
10. jūnijs, 2014
Drukāt

Ventspils novads saulgriežus svinēs Jūrkalnes Ugunspļavā

Foto: LETAFoto: LETA

21. jūnijā plkst. 20 Jūrkalnes Ugunspļavā sāksies vasaras saulgriežu svinības kopā ar “Nepieradinātā folka orķestri”, Ventspils novada folkloras kopām un Saldus kapelu “Strops”, vēsta Ventspils novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Ventspils Novadnieks” redaktore Marlena Zvaigzne.

Kopš 2010. gada Jūrkalne kļuvusi par Ventspils novada vasaras saulgriežu svinību centrālo vietu. 21. jūnijā gada garākā diena un īsākā nakts tiks pavadīta Ugunspļavā, kur varēs dziedāt un dejot kopā ar folkloras kopām, piedalīties saulgriežu rotaļās, tradīcijās un rituālos. Saulei norietot, pa jūras stāvkrastu tiks ripināts ugunsrats.

Šogad Jūrkalnes Vasaras saulgriežos uzstāsies “Nepieradinātā folka orķestris”, kura dalībnieki izmanto visdaudzveidīgākos instrumentus – bungas, perkusijas, ģitāras, flautas, saksofonu, akordeonu, vijoli, sintezatorus, ukuleli, lietuskoku, sanzu un čellu.

Vakara skanējumu papildinās Ventspils novada folkloras kopas “Maģie Suiti”, “Pūnika, “Sītava”, “Kāndla, “Piltīn” un Ugāles folkloras kopa, bet par mūziku dančiem rūpēsies kapela “Strops” no Saldus. Ugunspļavā degs pūdele, lāpas, ugunskuri un arī kalēja Ainara Ruļļa izveidotās Ugunsdzirnavas, kas savu griezienu uzsāks pusnaktī.

Par Līgo svinībām citur Latvijā plašāk lasiet ŠEIT.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+