Latvijā
Kriminālziņas

Ventspils ostā aizturēts policijas meklētais Latvijas pilsonis no Zviedrijas0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Otrdien, 14. maijā Valsts robežsardzes (VR) amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 30 likumpārkāpējus, tā portālu “La.lv” informēja VR Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Uz ārējām robežām konstatēti 19 robežpārkāpēji, tajā skaitā aizturēts viens meklēšanā esošs Latvijas pilsonis. Ventspils ostā konstatēts ar prāmi no Zviedrijas ieceļojošs Latvijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. Vīrietis tika aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām.

Ieceļošana Latvijā liegta astoņiem ārzemniekiem. Silenes robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Baltkrievijas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, savukārt lidostas “Rīga” robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta sešiem Ukrainas pilsoņiem, jo ārzemnieki nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi un apstākļus, kā arī viņiem nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam, un vienai Ukrainas pilsonei, jo ārzemniece jau izmantojusi bezvīzu režīma noteikto uzturēšanās laiku. Personas atgrieztas uz izceļošanas valstīm.

Uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti trijiem ārzemniekiem. Silenes un lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēta viena Baltkrievijas, viena Filipīnu pilsone un viens Kirgizstānas pilsonis, kuri bija pārkāpušu uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā noteiktais uzturēšanās laiks) Šengenas zonas valstu teritorijā. Personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Izceļošana no valsts liegta vienam nepilngadīgam Latvijas pilsonim. Lidostas “Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens uz Stambulu izceļojošs nepilngadīgs Latvijas pilsonis, kuram nebija vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas patstāvīgai izceļošanai no valsts. Jaunietim liegta izceļošana no Latvijas.

Saistītie raksti

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti četrām personām – diviem Latvijas, vienam Ukrainas un vienam Igaunijas pilsonim.

Transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā VR amatpersonas pārkāpumus konstatējušas septiņām personām – diviem Baltkrievijas, vienam Lietuvas, vienam Igaunijas, vienam Krievijas, vienam Ungārijas un vienam Kazahstānas pilsonim.

LA.lv