×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Ventspils ostā par 15% vairāk kravu


Foto - LETAFoto - LETA

2011. gadā Ventspils brīvostā pārkrauti 28,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 15% vairāk nekā 2010. gadā, informēja Ventspils brīvostas pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa.


 

Lejamkravu apjoms pērn sasniedzis 15 miljonus tonnu, kas ir par 7% vairāk nekā gadu iepriekš. Beramkravu kopējais apjoms pērn bijis gandrīz 11 miljoni tonnu, kas ir par 25% vairāk nekā 2010. gadā un ir arī jauns beramkravu rekordapjoms Ventspils ostā, pārspējot iepriekšējo rekordu, kas tika sasniegts 2005. gadā. Ģenerālkravu apjoms Ventspils ostā pagājušajā gadā palielinājies par 26%, nedaudz pārsniedzot 2,5 miljonus tonnu.

Visvairāk ostā pērn pārkrauti naftas produkti – vairāk nekā 14,5 miljoni tonnu. Otrs lielākais kravu apjoms bija akmeņoglēm – gandrīz septiņi miljoni tonnu. Trešais lielākais kravu apgrozījums bija minerālmēsliem, kuru apjoms pagājušajā gadā sasniedza gandrīz trīs miljonus tonnu.

Veiksmīgs gads bija prāmju līnijām, īpaši līnijā Ventspils–Nīneshamna, kur pagājušā gada sākumā sāka kursēt jauns prāmis “Scottish Viking”. Pasažieru skaits šajā līnijā palielinājies vairāk nekā trīs reizes.

“Ro-Ro” kravu apjoms kopā pieaudzis par 46%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un sasniedzis gandrīz divus miljonus tonnu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+