×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Ventspils ostā ventilācijas iekārtu butaforijās atklāj 2,3 miljonus kontrabandas smēķu

Foto: VIDFoto: VID

Muitnieki ar dienesta suņa palīdzību pagājušā sestdienā Ventspils ostā ventilācijas iekārtu butaforijās atklājuši 2,3 miljonus kontrabandas cigarešu, informē Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Ventspils ostas muitas kontroles punkta amatpersonām veicot uz prāmja “Scottish Viking” uzbraucošo transportlīdzekļu plūsmas kontroli, dienesta suns pievērsa uzmanību kravas automašīnai DAF.

Saskaņā ar kravas pavaddokumentiem tajā atradās ventilācijas iekārtas, ko bija paredzēts nogādāt kādam uzņēmumam Zviedrijā. Kā kravas nosūtītājs dokumentos bija norādīts kāds Latvijas uzņēmums. Muitas amatpersonas veica kravas padziļinātu kontroli, kuras laikā konstatēja, ka kravā atrodas ventilācijas iekārtu butaforijas, kurās paslēptas cigaretes.

Kontroles rezultātā izņemtas 2 307 580  cigaretes “Fest” ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām. Cigarešu kopēja vērtība, ieskaitot maksājamos nodokļus, ir aptuveni 334 000 eiro.

Par konstatēto pārkāpumu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot šīs preces vai citas vērtības no šādas kontroles, Administratīvās lietvedības materiāli tiks nodoti izvērtēšanai VID Muitas kriminālpārvaldei.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+