×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. jūlijs, 2015
Drukāt

Ventspils ostas terminālī “Baltic Coal Terminal” notikusi ogļu pašaizdegšanās

Foto-Inga PavlovičaFoto-Inga Pavloviča

Ilustratīvs foto

Naktī uz 5.jūliju plkst.2.44 Ventspils ostas uzņēmuma AS “Baltic Coal Termina” slēgtajā ogļu noliktavā notikusi ogļu pašaizdegšanās. Situācija tiek kontrolēta, aģentūru LETA informēja Ventspils pilsētas domes Pilsētas mārketinga nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Linda Rudzroga.

Pašlaik sadūmojums pilsētā vairs nav novērojams, informēja Rudzroga. Iepriekš pastāvēja bažas, ka bezvēja dēļ iespējams ilgstošs teritorijas piedūmojums. VUGD norāda, ka Ventspilī situācija ir normalizējusies, lai arī naktī bijis novērojams sadūmojums. VUGD dzēšanas darbos iesaistījis sešas autocisternas un 25 ugunsdzēsējus.

Aizvadītājā naktī vairāki cilvēki pašvaldības portāla sadaļā “Jautājumi pašvaldībā” ziņoja par stipru un specifisku smaku, kas esot bijusi jūtama gan pilsētas centrā, gan deviņstāvu māju rajonā, radot bažas par iespējamo kaitējumu veselībai.

Ventspilī tika sasaukta Civilās aizsardzības komisija, kas informē, ka “Baltic Coal Terminal” slēgtajā ogļu noliktavā 4.jūlijā konstatēts uzkarsušu ogļu perēklis. Tika sākta uzsilušo ogļu dzesēšana, tās izkliedējot, bet 5.jūlijā plkst.2.44 notika ogļu pašaizdegšanās. Degšanas process tiek lokalizēts ar ugunsdzēsības putām un ūdeni.

Apsekojot teritoriju VUGD un Valsts vides dienesta pārstāvji konstatēja, ka ogļu sakaršanas perēklis uzņēmuma slēgtajā noliktavā pārklāts ar piecus metrus biezu ogļu segumu, kas kavē ogļu atdzesēšanas darbus. Šobrīd noliktavā pārkrauts un atdzesēts aptuveni trīs metru ogļu slānis. Avārijas seku likvidēšanas darbus plānots pabeigt līdz šīs dienas pēcpusdienai.

Uzņēmuma darbinieki un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests situāciju kontrolē. Pašlaik saņemta informācija no gaisa kvalitātes monitoringa posteņiem, ka gaisa kvalitāte ir normas robežās. Turpinās ogļu pārkraušanas un dzēšanas darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+