Ventspils paņem trīs punktus Slokā, Liepājā rezultatīvs neizšķirts 0

“Ventspils” futbolisti kārtējā Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” čempionāta mačā trešdien pārliecinoši kontrolēja mača gaitu un ar 2:0 (1:0) izbraukumā pieveica “Jūrmalas” spēlētājus, kamēr valsts čempioni Daugavpils “Daugava” atspēlēja divu vārtu deficītu un viesos panāca neizšķirtu 2:2 (0:2) ar “Liepājas metalurga” vienību.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Jau līdz ar spēles sākumu izpaudās ventspilnieku pārākums, kuri pārliecinoši kontrolēja bumbu, ļaujot reti pie tās tikt jūrmalniekiem. Lai gan “Ventspils” bija pārliecinoši labāki, ar vārtu gūšanas iespējām veicās krietni vājāk, vien retu reizi radot bīstamas situācijas pie “Jūrmalas” vārtsarga Jāņa Krūmiņa vārtiem. Tomēr kurzemnieku līdzjutēji varēja uzgavilēt 20.minūtē, jo pēc stūra sitiena izspēles bumbu tuvējā vārtu stūrī raidīja ventspilnieku aizsargs Kaspars Dubra.

Otrajā puslaikā turpinājās “Ventspils” pārsvars, taču tā tikai retu reizi spēja apdraudēt mājinieku vārtus. Tomēr viesi panāca savu, jo pēc Daniila Turkova sitiena 75.minūtē bumba atsitās pret “Jūrmalas” futbolistu Artjomu Kuzņecovu un rikošetā ielidoja vārtos, panākot 2:0 “Ventspils” labā. Savukārt 86.minūtē Igoram Tarasovam pēc Dubras centrējuma gandrīz izdevās gūt vēl vienus vārtus, taču teicamā situācijā viņam neizdevās ar galvu pārspēt mājinieku vārtsargu.

Savukārt Daugavpils “Daugava” un “Liepājas metalurgs” aizvadīja 13.kārtas pārcelto spēli. Jau spēles piektajā minūtē laukuma saimniekus vadībā izvirzīja aizsargs Antons Jemeļins, kurš precīzi sita pēc stūra sitiena izspēles. Puslaika turpinājumā pārsvars piederēja viesiem, tomēr tas neliedza 29.minūtē uzbrucējam Tomam Gucam ar skaistu sitienu panākt 2:0 liepājnieku labā.

Arī cīņas turpinājumā labākas iespējas izcelties bija Daugavpils kluba pārstāvjiem, kas pirmos augļus deva 52.minūtē – ar galvu precīzi sita nigēriešu uzbrucējs Ibrahims Babatunde. Savukārt vēl pēc desmit minūtēm neizšķirtu panāca pagājušās sezonas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Mamuka Gongadze no Gruzijas. Atlikušajā laikā iespējas izcelties bija abu komandu pārstāvjiem, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Pēc šīm cīņām čempionātā palikusi vēl tikai viena pārceltā spēle – 14.oktobrī “Ventspils” futbolisti izbraukumā spēkosies ar Ilūkstes NSS vienību.

Virslīgas kopvērtējumā pašlaik līderpozīcijā atrodas “Skonto” komanda, kas 21 spēlē iekrājusi 51 punktu, bet tai ar maču rezervē par trim punktiem atpaliek “Ventspils”. Tikmēr pa 39 punktiem 21 spēlē ir Rīgas “Daugavas” un Daugavpils “Daugavas” kontā. Piekto pozīciju ar 30 punktiem 21 spēlē ieņem “Liepājas metalurga” komanda, kurai piecus punktus zaudē Jūrmalas “Spartaks”.

“Jūrmala” ar 20 punktiem ir septītā, 12 punkti ir “Metta”/”Latvijas Universitāte” futbolistiem, bet tikpat punktu 20 cīņās ir Ilūkstes NSS spēlētājiem. Savukārt kopvērtējumu ar deviņiem punktiem 21 spēlē noslēdz “Jelgava”.