×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

Kāpēc jāmaksā vairāk? Ventspils attaisnojas par dārgo siltumu (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Pašvaldības uzņēmums “Ventspils siltums”, reaģējot uz publikācijām, ka Ventspilī ir viens no augstākajiem siltuma tarifiem, norāda, ka pilsētas savā starpā nav korekti salīdzināt, jo Ventspilī izmanto šķeldu, bet citās pilsētās apkurei – dabasgāzi.

Ja siltumenerģijas ražošanai tiek izmantota dabasgāze, tad kurināmā izmaksas siltumenerģijas tarifā veido no 60% – 80%, bet kurinot ar koksnes šķeldu – apmēram 20% – 30%, taču pats ražošanas process, izmantojot šķeldu kā kurināmo, ir dārgāks.

Strauji mainoties gāzes cenām, tikpat strauji mainās arī siltumenerģijas tarifs tiem uzņēmumiem, kas siltuma ražošanai izmanto dabasgāzi. Tādēļ siltumenerģijas tarifs tiem uzņēmumiem, kas izmanto dabasgāzi, pēdējos gados galvenokārt strauji pazeminājies, pateicoties tieši gāzes cenu kritumam pasaules tirgū. Tā dēļ citās pilsētās siltuma tarifs krities par vairāk nekā 20%.

“Ir jākonstatē, ka pilsētās, kurās siltumenerģijas ražošanai izmanto tikai koksnes šķeldu, šāds straujš siltumapgādes tarifa kritums vienkārši nav iespējams,” uzsver pašvaldības uzņēmums.

“Ventspils siltums” informē, ka ir iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai jaunu siltumenerģijas ražošanas, pārvades un sadales, tirdzniecības tarifa projektu, kas paredz apkures tarifa samazinājumu par 5,8%, kas ir 54.90 EUR/MWh. Ja to apstiprinās, kopš 2013.gada kopējais siltumapgādes tarifa samazinājums Ventspilī būšot ap 13%.

“Jaunā siltumenerģijas tarifa apstiprināšanas gadījumā Ventspils tarifs būs līdzvērtīgs Liepājas siltumapgādes tarifam, tas ir, pilsētai, kurā siltumenerģijas ražošanai izmanto gan dabas gāzi, gan šķeldu,” klāsta uzņēmums.

Informācija Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPKR) mājas lapā liecina, ka Venspilī siltuma tarifs bez PVN par MWh ir 58,30 eiro. Citās lielākajās pilsētās tas ir:
Liepājā – 54,95, Jūrmalā – 52,16, Rīgā – 42,54, Jelgavā – 50,48, Jēkabpilī – 55,98, Daugavpilī – 47,41, Valmiera – 45,99, Rēzekne – 51,10.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Uzņēmums nevis attaisnojas, bet paskaidro tiem, kuri nesaprot sakarības. Piemēram mediju kolēģi jau šodien ziņo, ka no 5. marta Ventspils iedzīvotājiem siltumenerģijas gala tarifs būs par 5,8 % mazāks nekā pašlaik spēkā esošais tarifs!

  2. Cien. LA, nevis uzņēmums attaisnojas, bet paskaidro tiem, kuri nesaprot sakarības. Izskatās, ka Jūs arī nē….
    Kolēģi no delfiem jau šodien pavēstījuši, ka no 5. marta Ventspils iedzīvotājiem siltumenerģijas gala tarifs būs par 5,8 % mazāks nekā pašlaik spēkā esošais tarifs!

  3. Protams, ka nevar salīdzināt dažādus kurināmo veidus, kas ietekmē tarifu. Tad jau dīzelim arī vajadzētu maksāt tik pat cik benzīnam, lai neteiktu, ka vienam sanāk lētāk piepildīt autiņa bāku nekā citam.
    Labi, pagājušajā gadā gāze bija lēta, bet šogad tai cenas atkal kāps augšā. Skatīsimies, kādi būs tarifi mūsu lielajās pilsētās, kas šobrīd lielās ar saviem lētajiem tarifiem.

  4. Nu kā tad nebūs lielāks, ja švītam ar luksus a/m jābrauc uz Tiesu Rīgā!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+