fkventspils.lv

Ventspils vādībā, Jelgava zelta skrējienā 0

FK “Ventspils” komanda Latvijas futbola virslīgas 25.kārtas spēlē svētdien ar rezultātu 4:0 (3:0) viesos pārspēja turnīra pastarīti “Daugavpili”, kamēr “Spartaks” ar 0:2 (0:1) viesos piekāpās “Jelgavai”, tādējādi ventspilnieki trīs kārtas pirms čempionāta beigām kļuva par kopvērtējuma līderi.
Trīs kārtas pirms turnīra beigām “Ventspils” kontā ir 50 punkti, par punktu apsteidzot “Spartaku”, bet par pieciem “Jelgavu”, kam viena spēle rezervē.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Ventspils komandas labā divus vārtus guva Ģirts Karlsons, kurš ar 16 precīziem sitieniem ir turnīra rezultatīvākais futbolists.
Mača rezultātu jau otrajā minūtē atklāja “Ventspils” ganiešu pussargs Rašids Obubi, bet puslaika vidū Karlsons realizēja 11 metru soda sitienu. Nedaudz vēlāk ar vārtu guvumu atzīmējās arī krievu aizsargs Jevgēņijs Postņikovs, kurš jau pirmajā puslaikā panāca 3:0. Otrajā puslaikā Karslons otro reizi raidīja bumbu daugavpiliešu vārtos, tādējādi palīdzot izcīnīt pārliecinošu uzvaru.

Virslīgas atlikušās spēles Daugavpils komandai gan neko vairs neizšķirs, jo tā ir oficiāli atvadījusies no izredzēm saglabāt vietu augstākajā līgā.
Visās četrās šīs sezonas abu vienību savstarpējās spēlēs drošus panākumus ar kopējo vārtu attiecību 14:0 guvusi “Ventspils”.

Tikmēr Jelgavā notikušajā mačā abus komandas vārtus kaldināja par septembra labāko spēlētāju atzītais pussargs Gļebs Kļuškins. Vispirms Kļuškins pirmā puslaika nogalē pēc Mārča Oša tāla iemetiena saņēma pāradresētu bumbu un raidīja to jūrmalnieku vārtos. Tāpat pussargs piedalījās arī otrajā vārtu guvumā otrā puslaika 18.minūtē, kad pēc viņa sitiena bumbu savos vārtos ievirzīja “Spartaka” aizsargs Pāvels Mihadjuks. Tikmēr “Jelgavas” vārtos pārliecinoši darbojās Kaspars Ikstens, kurš neļāva viesiem izlīdzināt rezultātu.
Šīs vienības šodien savā starpā tikās ceturto reizi šīs sezonas virslīgā, bet iepriekš labāk klājies jūrmalniekiem – trijās spēlēs izcīnītas divas uzvaras un vienreiz spēlēts neizšķirti.

Abām vienībām pēdējā laikā klājies mainīgām sekmēm. “Jelgava” atrodas labā formā, jo tagad sešu maču laikā gūtas piecas uzvaras. Tikmēr “Spartakam” piecos mačos pēc kārtas jau nav izdevies gūt uzvaras – trīs zaudējumi un divi neizšķirti. Tas pamatīgi iedragā jūrmalnieku cerības izcīnīt titulu, kas vēl pirms mēneša šķita diezgan drošas.

Pirms nesen bijušā izlašu pārtraukuma “Jelgava” izcīnīja svarīgu uzvaru, izbraukumā ar 3:1 pieveicot nu jau par eksčempioniem kļuvušo “Liepāju”, kamēr “Spartaks” savu skatītāju priekšā ar 0:1 piekāpās vēl vienai titula tīkotājai “Ventspilij”.

25.kārtas izspēle iesākās sestdien, kad “Metta”/”Latvijas Universitāte” savā laukumā pārspēja “Liepāju”, tādējādi atņemot tai izredzes nosargāt valsts čempionu titulu.
Virslīgas kopvērtējumā “Ventspilij” ir 50 punkti 25 mačos, par punktu apsteidzot jūrmalniekus, bet par četriem “Jelgavu”, kam gan ir spēle rezervē. Tikmēr “Liepāja” ar 38 punktiem 25 spēlēs ir drošā ceturtajā vietā, bet no trešās pozīcijas atpaliek par septiņiem punktiem.
RFS ar 30 punktiem ir piektā, bet tai ar 25 punktiem seko 23 mačus aizvadījusī “Riga”. Tikmēr septīto vietu ar 24 punktiem ieņem “Metta”/LU, bet turnīra tabulu ar 11 punktiem noslēdz “Daugavpils”.