Sports
Futbols

“Ventspils” prezidentam diskvalifikācija, Mihelsonam – brīdinājums0


Adlans Sišhanovs
Adlans Sišhanovs
foto: FK “Ventspils”

Latvijas Futbola federācijas Disciplinārlietu komisija (LFF DK) uz vienu mēnesi diskvalificējusi “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas vicelīderes “Ventpils” prezidentu Adlanu Šišhanovu, vēsta LFF.

“Ventspils” svētdien viesos ar rezultātu 2:1 pārspēja Jūrmalas “Spartaku”, pēc mača Šišhanovam iesaistoties konfliktā ar mača tiesnešiem.

Balstoties uz LFF disciplinārā reglamenta pielikuma 19.5.punktu, Šišhanovs saņēmis diskvalifikāciju līdz 19.septembrim un 400 eiro lielu naudas sodu.

Šajā mačā sarkano kartīti saņēma “Ventspils” komandas nigēriešu uzbrucējs Tosins Aijeguns, kuram piešķirta trīs spēļu diskvalifikācija, kā arī 170 eiro liels naudas sods. Līdz ar to “Ventspils” komandai tuvākajās spēlēs būs novājināta uzbrukuma līnija, jo, kā zināms, pagājušajā nedēļā vienību pameta vēl viens nigēriešu uzbrucējs Adeleki Akinjemi.

Tikmēr vienas spēles diskvalifikācijas saņēmuši kopvērtējuma līderes RFS futbolisti Vjačeslavs Isajevs un ukraiņu pussargs Maksims Marusičs, kā arī “Valmiera Glass”/”Vidzemes augstskola” spēlētāji Kristers Lūsiņš un Artūrs Pallo. Lūsiņš diskvalifikāciju saņēmis par diviem brīdinājumiem vienā spēlē, kamēr pārējie – par sakrātajām dzeltenajām kartītēm vairākos mačos.

Tāpat LFF DK brīdinājusi futbola skolas “Metta” līdzdibinātāju un ģenerālsekretāru Ģirtu Mihelsonu par viņa izteikumiem sociālajā vietnē “Twitter”. Mihelsons laika posmā no 19.jūlija līdz 12.augustam veicis tiesnešus aizskarošus ierakstus.

Pēc viņa ierakstiem 15.augustā LFF Tiesnešu komitejas priekšsēdētājs Vadims Direktorenko LFF DK uzrakstīja iesniegumu, norādot uz Mihelsona ētikas normu pārkāpumiem. Izskatot iesniegumu, Mihelsona ierakstus, kā arī LFF Godīgas spēles un ētikas komitejas atzinumu, LFF DK izteikusi brīdinājumu “Metta” ģenerālsekretāram.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 43 punktiem 17 spēlēs ir RFS, tai ar 37 punktiem seko “Riga” un “Ventspils”, taču rīdzinieki ir aizvadījuši par spēli mazāk nekā “Ventspils”, kas nospēlējusi 18 mačus. Aiz labāko trijnieka ar 29 punktiem 17 mačos atrodas “Spartaks”, bet par punktu atpaliek “Liepāja”/”Mogo”, kas nospēlējusi 16 cīņas.

Savukārt 14 punktus iekrājusi “Jelgava”, septiņi punkti ir “Metta”/LU vienībai, abiem klubiem aizvadot pa 18 mačiem, bet divi punkti ir “Valmiera Glass”/ViA futbolistiem, kuri aizvadījuši 16 spēles.

Šajā sezonā astoņas virslīgas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi kopumā katra nospēlēs pa 28 mačiem. Sezona noslēgsies 10.novembrī.

LA.lv