×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Ventspils Rakstnieku mājā top romāni un kinoscenārijs (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Ventspils Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā šogad februārī strādās rakstnieki, dzejnieki un tulkotāji no Latvijas, Lietuvas, Amerikas, Krievijas, Vācijas un Ukrainas, portālu LA.lv informēja Mājas Starptautisko projektu koordinatore Ieva Balode.

Februārī Mājā pirmo reizi strādā romānu autore Dace Judina, kas te plāno pabeigt ceturto romānu – “Ziemas (svētku) mistērija”, un dramaturgs Ivo Briedis (attēlā), kas raksta lugu “Mirabilis stupor” (“Apbrīnojamais apstulbums”) un pilnmetrāžas spēlfilmas scenāriju “Psihedēliskais blūzs” pēc Māra Bērziņa romāna “Titāna skrūves” motīviem.

No ārzemju viesiem pirmo reizi Ventspils mājā viesojas dzejniece, literatūras kritiķe un atdzejotāja no latviešu valodas, lietuviete Ērika Drunģīte , kas raksta dzejas grāmatu par lietuviešiem, Lietuvu un nedaudz arī par Latviju. Ukrainiete Irēna Likovica) raksta par ukraiņu emigrantiem, kas dzīvo Latvijā. Amerikāniete Liliana-Ivonna Bertrama pēta stāstu žanru, rasu, kultūru un mītu kontekstā. Vācu tulkotājs Sergejs Gladkičs veidos modernās krievu dzejas izlasi vācu valodā.

Mājā turpina uzturēties krievu tulkotāja no franču valodas Irina Melņikova (Ирина Мелникова), kas tulko šveiciešu autora Guy de Pourtales godalgoto darbu “La peche miraculeuse”, atgriezušās arī šeit jau vairākkārt bijušās pazīstamās latviešu autores – rakstniece Inga Žolude, kas raksta nesen publicētā romāna “Santa Biblia” turpinājumu, dzejniece Anna Auziņa, lai strādātu pie dzejas krājuma “Annas pūra govs” un tulkotāja Dace Meiere, kas tulko spāņu rakstnieka Havjera Mariasa (Javier Marias) romānu “Iemīlēšanās”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lūgums turpmāk pārbaudīt informāciju pie pašiem autoriem. Dace Judina nekad nav rakstījusi Ziemas mistēriju – Pagaidām vienīgais ir “Ziemas Blūzs”, kas jau kādu brīdi kā ir pārdošanā. Nupat ir iznācis un 28. Februārī Ķīpsalā tiks atvērts “Mēnesis pie jūras”. Kas attiecas Uz topošo darbu, tad šī darba nosaukums ir “Siers otrajai pelītei”.

  2. Daces Judinas ceturtais romāns Ziemas blūzs (nevis mistērija) iznāca jau 2013. gada novembrī, savukārt tikko nodrukāts piektais romāns – Mēnesis pie jūras, kas drīzumā būs grāmatplauktos. Lūdzu, esiet uzmanīgāki ar faktoloģiju.

Draugiem Facebook Twitter Google+