“Ventspils” revanšējas studentiem, “Spartakam” kārtējā uzvara 0

“Ventspils” komanda svētdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas čempionātā savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārspēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” futbolistus, revanšējoties tai par pirms dažām dienām atņemtajos punktos.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola

Spēles rezultāts gan tika atklāts vien 35.minūtē, kad ventspilnieku labā izcēlās šīs sezonas virslīgas rezultatīvākais futbolists Ģirts Karlsons, kuram tie ir jau 12.vārtu sezonā.

Rīgas komandai tā arī neizdevās atspēlēties, turklāt 84.minūtē Aleksejs Aleksejevs rezultāta pārsvaru dubultoja.

Trešdien šīs abas vienības 13.kārtas pārceltajā spēlē nospēlēja neizšķirti 1:1, kas “Metta”/LU vienībai pirmo reizi vēsturē ļāva atņemt punktus “Ventspils” komandai.

Citā svētdienas mačā pie vēl viena panākuma tika virslīgas līdere Jūrmalas “Spartaks”, kas savā laukumā ar 2:1 (1:0) uzvarēja RFS futbolistus.

Dueļa rezultātu jau otrajā minūtē atklāja moldāvs Konstantīns Bogdans, izvirzot “Spartaks” komandu vadībā, bet 52.minūtē, realizējot 11 metru soda sitienu, Igors Kozlovs atjaunoja līdzsvaru uz rezultāta tablo. Savukārt uzvaru Jūrmalas klubs nodrošināja sešas minūtes vēlāk, kad panākumu nesošos vārtus iesita Dmitrijs Platonovs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Jelgava”, tās sastāvā atgriežoties aizsargam Mārcim Ošam, svētdien savā laukumā ar 2:0 (1:0) pārsēja “Daugavpili”.

Jelgavas komanda rezultātu atklāja 29.minūtē, kad vārtus guva Gļebs Kļuškins, dodot augļus daudzajiem mājinieku uzbrukumiem. “Daugavpils” vienībai tā arī neatradās pretargumenti, lai lauztu šī dueļa gaitu, turklāt jelgavnieki turpināja uzbrukt. Vairāk par vieniem vārtiem gan viņiem šajā mačā gūt vairs neizdevās, jo 74.minūtē Andrejs Kovaļovs panāca 2:0.

Šonedēļ Zemgales kluba rindās oficiāli atgriezās aizsargs Ošs, kurš ziemā pārgāja uz Polijas augstākās līgas klubu Zabžes “Gornik”, taču nespēja to glābt no vietas zaudēšanas spēcīgākajā valsts čempionātā. Tāpēc latvietis nolēma atgriezties “Jelgavā”, kur jau pirms tam pavadīja vairākus gadus.

“Daugavpils” futbolisti šosezon 19 spēlēs tikuši vien pie septiņiem punktiem, bet līdz septītajā vietā esošajai “Metta”/LU ir 12 punkti, kas nozīmē smagu cīņu par vietas saglabāšanu virslīgā. Tikmēr “Jelgavai” nu izdevies no trešās vietas izbīdīt valsts čempionus “Liepāju”.

Šīs komandas trešdien tikās pārceltajās 13.kārtas spēlēs – toreiz “Metta”/LU pirmoreiz vēsturē atņēma punktus “Ventspilij”, cīnoties neizšķirti 1:1, “Spartaks” viesos ar 2:0 pārspēja RFS, bet “Jelgavas” komanda pretinieku laukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar “Daugavpili”.

20.kārtas pirmā spēle notika piektdien, pateicoties skaistiem Latvijas pilsonību ieguvušā Kristiana Damiana Torresa gūtiem vārtiem, pašreizējā čempione “Liepāja” guva pirmo uzvaru mēneša laikā, ar rezultātu 1:0 viesos pieveicot “Riga” futbolistus.

Virslīgas kopvērtējumā “Spartakam” ir 47 punkti 20 mačos, par desmit punktiem apsteidzot ventspilniekus, bet vēl par punktu mazāk ir “Jelgavai”, kas turklāt aizvadījusi vien 19 mačus. 33 punkti ir arī 20 spēles aizvadījušajai “Liepājai”, kas tai dod ceturto vietu.

RFS ar 23 punktiem ir piektā, bet tai ar 21 punktu seko “Riga”. Tikmēr septīto vietu ar 19 punktiem ieņem “Metta”/LU, bet turnīra tabulu ar septiņiem punktiem noslēdz “Daugavpils”.

Šī virslīgai ir 25.sezona pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, turklāt ģenerālsponsora “SynotTip” piesaistīšana ļāvusi panākt, ka tajā komandām nav jāmaksā dalības maksa.

Pagājušās sezonas pirmās līgas trešā spēcīgākā vienība RFS vien neilgi pirms sezonas sākuma ieguva iespēju sacensties virslīgā, jo nenokārtoto parādsaistību dēļ licenci nesaņēma Latvijas titulētākais futbola klubs “Skonto”. Pirms gada “Skonto” bija līdzīgā situācijā, taču toreiz tam tika piešķirta licence, jo klubs bija izstrādājis plānu parādsaistību nokārtošanai. Tiesa, gada laikā šis plāns tā arī netika izpildīts.

“Skonto” valsts čempionātā nepārspēta palika laika posmā no 1992. līdz 2004.gadam, kā arī 2010.gadā. Pēdējos gados, kaut “Skonto” komanda teju visu laiku bijusi parādā saviem spēlētājiem, tā četrus gadus pēc kārtas spēja finišēt virslīgas otrajā vietā.

Pērn par valsts čempioni kļuva “Liepāja”, otro vietu ieguva “Skonto”, bet trešā palika “Ventspils”.

“Liepāja” kluba pastāvēšanas vēsturē virslīgas futbola čempionātā triumfēja pirmo reizi, nodrošinot sev iespēju šogad piedalīties UEFA Čempionu līgas atlases turnīrā.