×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. augusts, 2012
Drukāt

Ventspils skolās Zinību dienas pasākumi notiks sestdienā

Foto-LETAFoto-LETA

Lai gan Latvijā oficiāli jaunais mācību gads sāksies pirmdien, 3.septembrī, Ventspils skolās Zinību dienas pasākumi notiks jau sestdien, 1.septembrī, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Ventspils pilsētas domes Izglītības komisija un domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komiteja šādu lēmumu pieņēmusi, ņemot vērā iedzīvotāju paustos viedokļus.

“Tas, ka Ventspils skolās 1.septembrī norisināsies Zinību dienas pasākumi, nav pretrunā ar Ministru kabineta noteikumiem par 2012./2013.mācību gada un mācību semestru sākuma un beigu laiku. Kā noteikts šajos noteikumos, mācību gads skolās sāksies 3.septembrī. Tomēr Zinību diena kalendārā ir ierakstīta tieši 1.septembrī, tāpēc uzskatījām par pareizu atbilstoši tradīcijām tieši šajā dienā sarīkot svētkus visiem skolēniem un viņu vecākiem,” skaidroja Ventspils domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja un Izglītības komisijas priekšsēdētāja vietniece Ilze Buņķe (“Latvijai un Ventspilij”).

Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldes vadītājs Aldis Slavinskis informēja, ka visiem pedagogiem un skolu darbiniekiem, kuri būs iesaistīti Zinību dienas pasākumu norisē, būs iespējams saņemt brīvdienu viņiem vēlamā laikā skolēnu rudens brīvdienu vai ziemas brīvdienu laikā. Viņš akcentēja, ka, piemēram, ministra Kārļa Greiškalna laikā īpaši ticis pārbaudīts, vai pirmajā mācību gada dienā skolēni patiešām ir iesaistīti mācību procesā, nevis tikai piedalās Zinību dienas svinībās. Turklāt dalība 1.septembrī rīkotajos Zinību dienas pasākumos nav obligāta, norādīja Slavinskis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+