×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. jūnijs, 2013
Drukāt

Ventspils triatlonists apņēmies aizpeldēt no Kolkas raga uz Roņu salu

rsz_roni-triatlons2

Ventspils triatlonists Ingus Siliņš apņēmies jūlijā aizpeldēt no Kolkas raga uz Roņu salu Igaunijā, ceturtdien informēja sportista atbalstītāji.

Nacionālajos bruņotajos spēkos 13 gadus nodienējušais Siliņš vēlas pierādīt, ka katram ir pa spēkam paveikt varoņdarbu, bet nepieciešams gribasspēks un ticība. Nedaudz vairāk kā 38 kilometrus garo distanci 31 gadu vecais Siliņš plāno nopeldēt 16 stundās, un, veiksmīgi finišējot, viņš būs Latvijā pirmais peldētājs, kurš veiks tik lielu attālumu atklātā jūrā.

Siliņš garajā peldējumā uz Roņu salu vēlas gan pārbaudīt sevi, gan ar rādīt piemēru un iedrošināt jebkuru kļūt par varoni savā ģimenē. Siliņš sevi nosauca par “parastu latviešu džeku, kuru audzinājusi mamma bez tēva”, kā arī uzsvēra, ka peldējums uz Roņu salu noteikti nav izrādīšanās, bet stāsts par to, kā pēc mazām, ikdienā sasniegtām virsotnēm var neapstāties un iet tālāk.

“Draugi mani sauc par traku, taču atbalsta, un vēlos arī, lai mamma lepotos ar mani. Šis peldējums kādam var likties kā izrādīšanās, taču vēlos parādīt savam audžudēlam, ka, lai kaut ko sasniegtu, ir jāiegulda darbs un jābūt pacietīgam. Katrā no mums snauž varonis, vajag tikai mest tam izaicinājumu,” teica Siliņš.

Peldējumam Siliņš gatavojas divus gadus un vairākkārt ir piedalījies sacensībās atklātās ūdenstilpēs. Lielākoties viņš trenējas ezeros un baseinā, taču peld arī jūrā. Siliņš uzskata, ka lielākās grūtības garajā distancē būs fiziskais nogurums, ķermeņa atdzišana un sāļā ūdens izraisīts ķermeņa pampums. Peldējums paredzēts jūlija vidū, bet plašāku informāciju organizatori plāno sniegt vēlāk, precīzu laiku nenosaucot.

Triatlonā Siliņš trešo sezonu pārstāv Latvijas “Ironman.lv” komandu. “Ironman” triatlona sacensībās dalībnieki peld 3,8 kilometrus, 180 kilometru brauc ar divriteni, bet līdz finišam vēl skrien klasisko maratonu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+