“VEF Rīga” spēlētājs Rihards Kuksis (nr.30, melns) un “Ventspils” spēlētājs Villijs Kemps (nr.14, dzeltens) “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas spēlē ”Arēnā Rīga”.

Ventspils tuvojas sen gaidītam titulam 0

Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas ceturtajā mačā trešdien “Ventspils” izbraukumā ar rezultātu 89:75 (24:18, 24:21, 19:20, 22:16) uzvarēja valsts čempionus “VEF Rīga”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-1 savā labā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 170

“Ventspils” komanda uzvaru sērijā varēs nodrošināt piektdien savā laukumā. Komanda valsts čempionu godā celta kopumā astoņas reizes, bet pēdējo titulu tā izcīnīja 2009.gadā.

Amerikānis Džerajs Grānts “Ventspils” komandas labā guva 16 punktus, par punktu mazāk iekrāja Ronalds Zaķis, bet pie 12 punktiem tika Akselis Vairogs. Pa 11 punktiem tikmēr guva amerikānis Lorenco Viljamss un Jānis Timma, kura kontā arī 11 atlēkušās bumbas.

Savukārt “VEF Rīga” līderis ar 23 punktiem bija Kristaps Janičenoks, bet pie 22 punktiem tika amerikānis Dī Brauns.

Mača ievadā vadību ātri vien ieguva “Ventspils” komanda, tomēr to ne uz brīdi nevarēja saukt par pārliecinošu. Pirmās ceturtdaļas vidū viesi atradās vadībā ar 12:9, bet turpinājumā pēc vairākiem veiksmīgiem izrāvieniem uz brīdi panāca deviņu punktu pārsvaru. Ceturtdaļu “Ventspils” noslēdza ar sešu punktu handikapu (24:18).

Otrās ceturtdaļas sākumā ventspilnieku pārsvars ļoti ātri sasniedza 11 punktu atzīmi, bet vēlāk pieauga vēl par punktu. “VEF Rīga” gan neļāva viesiem vadību nostiprināt, ar vairākiem precīziem tālmetieniem panākot 30:32. Tuvāk par divu punktu deficītu laukuma saimnieki gan netika, bet ceturtdaļas beigās “Ventspils” veica 11:2 izrāvienu, kas ļāva atjaunot 12 punktu pārsvaru. Trīs punktus Rīgas klubam ceturtdaļas pēdējā sekundē atguva Rihards Kuksiks (39:48).

“Ventspils” trešo ceturtdaļu sāka ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem un panāca 15 punktu pārsvaru. Vēlāk ar deviņiem pēc kārtas gūtiem punktiem rīdzinieki panāca rezultātu 52:56, bet “Ventspils” uz to atbildēja ar 5:0 izrāvienu. Ceturtdaļu viesi noslēdza ar astoņu punktu pārsvaru – 67:59.

Noslēdzošajā ceturtdaļā ventspilnieki trīs minūtes noturēja mājiniekus uz nulles un guva sešus bezatbildes punktus, kas trīs minūtes pirms cīņas beigām viesiem deva 13 punktu pārsvaru. Laukuma saimnieki spēja pietuvoties līdz deviņiem punktiem, taču intrigu par uzvarētāju līdz galam vairs neatjaunoja.

Kā ziņots, finālsērijas pirmajā mačā pagājušajā trešdienā “VEF Rīga” ar 61:90 negaidīti pārliecinoši kapitulēja “Ventspils” basketbolistiem, tomēr divas dienas vēlāk rīdzinieki savā laukumā revanšējās ar 82:69. Tikmēr trešajā mačā atkārtoti vadību sērijā panāca “Ventspils” komanda, kas svētdien savā laukumā līdzvērtīgā mačā ar 69:61 pārspēja Rīgas klubu.

Zīmīgi, ka 17 reižu LBL finālsērijā uzvarējusi komanda, kas guvusi panākumu pirmajā spēlē.

Šīs abas komandas Latvijas čempionāta finālsērijā tiekas ceturto gadu pēc kārtas. Iepriekšējos trijos allaž uzvarējuši rīdzinieki.