Mobilā versija
+4.1°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
2. februāris, 2015
Drukāt

Ventspils vecāki visu nakti stāv rindā, lai pieteiktu bērnus 1. klasē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ventspilī pirmdienas rītā sākusies bērnu uzņemšana 1. klasē, un lai bērnu skolā, pieteiktu desmitiem vecāku stāvēja rindā visu nakti, aģentūrai BNS pastāstīja Ventspils Izglītības pārvaldes vadītājs Aldis Slavinskis.

Viņš informēja, ka rindas izveidojušās, lai pieteiktu bērnu Ventspils Centra sākumskolā, kā arī pie Ventspils 4.vidusskolas. Rindā stāvējuši aptuveni 50 līdz 60 vecāku.

Slavinskis norādīja, ka situācija ir netipiska, izveidojusies ažiotāža, jo kopumā pilsētā ir septiņas skolas, kurās bērni var uzsākt mācības pirmajā klasē, un visiem vietas pietikšot. Viņš minēja, ka par iemeslu tam varētu būt iedzīvotāju vidū izveidojies viedoklis par skolu prestižu.

“Kaut kā radies viedoklis, ka tās ir šikākas skolas, prestižākas. Pagājušajā gadā tā nebija. Tas ir tāds fenomens [..] Netālu ir otra skola, tur ir pieteikušies divdesmit. Pedagogi nebūt nav sliktāki. Manuprāt, vienam otram tas ir sociāla statusa apstiprinājums,” sprieda Slavinskis.

Abās skolās tiks izveidotas divas 1. klases, katrā uzņemot ap 28 bērniem, taču Slavinskis uzsvēra, ka satraukumam neesot pamata – visiem pilsētas bērniem būs iespēja uzsākt mācības pirmajā klasē. Ja būs nepieciešams, kādā citā pilsētas skolā varēs atvērt arī papildu klasi.

Pilsētas vietējā portālā “Ventas Balss” ievietotas fotogrāfijas, kurās redzams, ka cilvēki, gaidot rindā, sildās pie iedegtiem tā saucamajiem dārza mangāļiem, kā arī ir uzslietas nojumes. Slavinskis pavēstīja, ka, lai cilvēkiem nebūtu jāsalst, pēc pāris stundām viņi tika ielaisti iekšā skolu telpās, kur arī pavadīja visu nakti.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+