Kultūra
Teātris un kino

Ventu Vecumnieci mūžībā pavadot 0


Venta Vecumniece. 1927. gada 3. decembris – 2017. gada 27. maijs.
Venta Vecumniece. 1927. gada 3. decembris – 2017. gada 27. maijs.
Foto – Edijs Pālens/LETA

Sestdien, 27. maijā, mūžībā aizsaukta Latvijas teātra Zelta fondā iekļautā ilggadējā Dailes teātra aktrise Venta Vecumniece.

Viņa dzimusi 1927. gada 3. decembrī Daugavpilī. Mācījusies Daugavpils 2. pils. pamatskolā, Jēkabpils Valsts komercskolā, Republikas padomju tirdzniecības tehnikumā. 1949. gadā beigusi leģendāro Dailes teātra II studiju, kurā mācījusies kopā ar Viju Artmani, Hariju Liepiņu, Eduardu Pāvulu, Valentīnu Skulmi, Pēteri Pētersonu. Ar izcilību absolvējusi Maskavas Valsts teātra institūta Režijas nodaļu. Dailes teātrī ar pārtraukumiem spēlējusi, kā arī iestudējusi izrādes kopš 1949./1950. gada sezonas. Viņas jaunākā loma bija divos Ērika Hānberga darbu iestudējumos – Dzidra izrādē “Plikie un pusplikie” (2014) un “Pirmā grēka līcis” (2012). Venta Vecumniece ir arī veidojusi iestudējumus Daugavpils teātrī, Šauļu Drāmas teātrī Lietuvā un Smiltenes tautas teātrī.

Jaunāko paaudžu skatītāji Ventu Vecumnieci atpazīst pēc Lielmātes lomas Jāņa Streiča filmā “Rūdolfa mantojums” (2011), par ko viņa saņēmusi Nacionālo kinobalvu “Lielais Kristaps” kā labākā aktrise otrā plāna lomā. Tāpat Venta Vecumniece spēlējusi populārajā seriālā “Ugunsgrēks”.

LA.lv